döşeme ani sehim hesabında ts500 uyumsuzluğu

mrsk

Yeni Üye
Kabuk sonuçlarından döşeme ötelenme kontrolüne bakıldığı zaman TS500 Çizelge 13.3’e göre ani sehim hesabı yapıldığı zaman döşeme sehim sınırını aşan kısımlar mevcuttur. Bunun kaset döşemede normal şartlar altında olmaması gerekmektedir.
belediyede ki kontrolden aldığım uyarı bu ben bütün döşemlere sehim kontrolu yaptırıyorum raporda sadece asansör makine dairesi döşemlerinin sonuçları çıkıyor,
tipik kiriş belirleme hatalarınıda gideremiyorum.
sorunu çözemiyorum yardımcı olur musunuz.

Ekli dosyalar

• tuğçe.cde
    3.8 MB · Görüntüleme: 20
Sehim kontrolleri idecad ile ts500 e uygun olarak yapılır.
Kaset döşemelerde her iki yönde bir adet tipik kiriş belirlenmelidir. Tipik kirişler belirlenirken komşu döşemeler ile süreklilik sağlanmalıdır.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Kabuk sonuçlarından döşeme ötelenme kontrolüne bakıldığı zaman TS500 Çizelge 13.3’e göre ani sehim hesabı yapıldığı zaman döşeme sehim sınırını aşan kısımlar mevcuttur. Bunun kaset döşemede normal şartlar altında olmaması gerekmektedir.
Böyle bir durum oluşmaz. Buradaki sorduğunuz soru tam anlaşılamadı. Ekran görüntüsü ile hangi döşemede nasıl bir sorun yaşıyorsunuz belirtirseniz inceleriz.
Sehim kontrolleri ts500 e uygun olarak yapılır. Yardım sayfalarını inceleyiniz.

örnek proje. proje dosyasına bakınız. yazılım seçili duruma göre sehim sınırı sonucu vermiyor. kendileri de denesinler. gerek forum gerekse denetimden gelen projelerde durum aynı. sıkıntı kullanıcılarda değil yazılımda.

Ekli dosyalar

• SEHİM sorunu.cde
    133.2 KB · Görüntüleme: 7
Raporda sütun üst başlık olarak l/360 ve l/240 var ancak kullanıcı tanımlı olarak (l/180 ve l/480) yaptığınız değişiklik ve kontrol rapor satırında basılmaktadır. kastınız buysa sorun yok, başka bir şeyse daha açık yazar mısınız ?

sehim.PNG

örnek proje. proje dosyasına bakınız. yazılım seçili duruma göre sehim sınırı sonucu vermiyor. kendileri de denesinler. gerek forum gerekse denetimden gelen projelerde durum aynı. sıkıntı kullanıcılarda değil yazılımda.
Plak döşemeyi değil, Nervürlü döşemelerin (Tipik kirişlerin) sehim hesabını mı soruyorsunuz?

Sehim kontrolleri idecad ile ts500 e uygun olarak yapılır.
Kaset döşemelerde her iki yönde bir adet tipik kiriş belirlenmelidir. Tipik kirişler belirlenirken komşu döşemeler ile süreklilik sağlanmalıdır.

Böyle bir durum oluşmaz. Buradaki sorduğunuz soru tam anlaşılamadı. Ekran görüntüsü ile hangi döşemede nasıl bir sorun yaşıyorsunuz belirtirseniz inceleriz.
Sehim kontrolleri ts500 e uygun olarak yapılır. Yardım sayfalarını inceleyiniz.

Sayı Yasin Bey,
Programda denemeler yaptım.
Tüm yapı kaset olarak çözülmüş ise sehim hesabını ve kontrolünü yapıp olumsuzluk olması durumunda kullanıcıyı uyarıyor ve raporluyor.
Fakat kaset döşeme ile plak döşeme (aynı kat yada farklı katlarda) birlikte uygulandığında sadece plak döşemenin sehim hesabını rapora yansıtıyor (kasetinkini göstermiyor) ve kaset döşemenin sehim uyarısını vermiyor.

Birde siz incelerseniz sevinirim.

İyi çalışmalar dilerim.

Bahsettiğiniz iki durumu da kontrol ettim ve bir sorun göremedim.
Kaset döşemelerde tipik kiriş tanımlanması unutulmuş olabilir.
Projenizi gönderirseniz inceleriz
1714634237334.png
1714634255346.png

Ekli dosyalar

• plak ve kaset döşeme-2.cde
    104.5 KB · Görüntüleme: 0
  • plak ve kaset döşeme.cde
    104.3 KB · Görüntüleme: 0
Geri