Döşeme hatası aldığım döşemeyi bulamıyorum

emreozkan

Yeni Üye
Merhaba, yaptıgım analiz sonucunda tasarımımda döşeme numarası 36da bittiği halde D37-D38 döşemelerinde ağ oluşturulamıyor hatası alıyorum. Fakat projemde böyle döşemeler yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

"geometri kontrolü" komutunu çalıştırın.
açılan diyalogda "yetersiz olan döşeme veya hatalı döşeme aksı" satırını seçin.
"objeyi seç" satırını tıklayın.
mouse'un sol tuşu ile plan penceresini tıkayın. klavyeden "delete" tuşuna basın.

hatalı tanımlanan döşeme/döşemeler silinecektir.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Sorununuz çözülmez ise cde olarak kayıt ettiğiniz ideCAD proje dosyasını ekleyin.

Tesekkür ederim hatayı düzelttim. Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum. 7 katlı bir modellemede bazı katlarda bir döşemede sehim hatası alıyorum. Aynı döşeme farklı katta bu hatayı vermiyor. Bu neden olabilir?

Tesekkür ederim hatayı düzelttim. Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum. 7 katlı bir modellemede bazı katlarda bir döşemede sehim hatası alıyorum. Aynı döşeme farklı katta bu hatayı vermiyor. Bu neden olabilir?
Döşemelerin sehimleri yüklerine, sürekliliklerine, açıklıklarına vb. bağlı olarak değişebilir. *.cde uzantılı ideCAD proje dosyasını eklerseniz, veri girişine yönelik kontrol yapabiliriz.

Projenizde " "yetersiz olan döşeme veya hatalı döşeme aksı" olan döşemeler var. Yukarıdaki mesajda verilen linkte anlatıldığı gibi hatalı döşemeleri tüm katlarda silip analiz yapıldığında döşemelerde sehim sorunu oluşmuyor.

Not:
Taşıyıcı sistem tipini Y yönünde A15 seçebilirsiniz.
Temel sistemi tanımlanmamış. (Üst yapı etkileşimli çözümde bu durum üst yapı analiz sonuçlarını etkiler)
Sağ taraftaki merdivenin çıkış yönü değiştirildiği için merdiven kolları ara sahanlığa bağlanmıyor.

Geri