sara

Üye
Merhabalar projemde çatı katındaki D10 ve D33 döşemelerinde (soldaki döşemeler) döşeme kalınlığı=16 cm seçilmiş ve donatı miktarını arttırmama ve altta+üstte düz donatı koymama rağmen düzelmiyor başka ne yapabilirim tavsiye verebilirseniz memnun olurum acil çözmem gerekiyor bu sorunu yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 2 gündür sizeleri bayağı yoruyorum kusurabakmayın iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 11.cde
    2.6 MB · Görüntüleme: 445
sara":3h9b7l7o' Alıntı:
Merhabalar projemde çatı katındaki D10 ve D33 döşemelerinde (soldaki döşemeler) döşeme kalınlığı=16 cm seçilmiş ve donatı miktarını arttırmama ve altta+üstte düz donatı koymama rağmen düzelmiyor başka ne yapabilirim tavsiye verebilirseniz memnun olurum acil çözmem gerekiyor bu sorunu yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 2 gündür sizeleri bayağı yoruyorum kusurabakmayın iyi çalışmalar
Merhaba,
D10 ve D33 döşemelerinde minimum kalınlık sorunu var. Bu sorun donatı artırılarak çözülemez. Döşeme Kalınlık kontrolü raporunda minimum kalınlığın 16.3 ve 16.4 cm olması gerektiği görülüyor.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• kalınlık_rapor.png
    kalınlık_rapor.png
    81.8 KB · Görüntüleme: 2,969
çok teşekkür ediyorum Levent bey onun dışında bir çözüm yöntemi olup olmadığını merak ediyordum ama yok sanırsam iyi çalışmalar

Geri