döşeme kalınlık yetersizliği ve boşluk oluyor.

kandemir07

Yeni Üye
1.fotografta görüldüğü gibi döeşmelerde boşluk oluyor oraya döşeme olmuyor neden dolayı?
2. fotografta görünen döşemeleri konsol donatısı yapınca kalınlık kurtarmıyor alt üst donatı seçiyorum böyle bir hata olur mu yoksa secebilir miyim konsol donatı yerine altta üstte donatı.

1.png2.png

İlk aklıma gelenler ;
Kirişler neden küçük açılı ? 5 katlı bina 80 cm genişliğinde sürekli temel niye ? X yönünde ara çerçeveyi neden tamamlamıyorsunuz ? Asasör kovasına gereksiz kolon koymak neden ? Asansör çukuru radyesi ile sürekli temeli farklı kotlarda neden bağlıyorsunuz ? Merdiveni kolona mesnetlemişsiniz ancak uygulamada bu pek mümkün değil.

Döşemeleri döşeme kenarı ile bölerek tanımlarsanız köşelerde boşluk oluşma problemi düzelmektedir.
1716294393739.png

1716294480529.png

İlk aklıma gelenler ;
Kirişler neden küçük açılı ? 5 katlı bina 80 cm genişliğinde sürekli temel niye ? X yönünde ara çerçeveyi neden tamamlamıyorsunuz ? Asasör kovasına gereksiz kolon koymak neden ? Asansör çukuru radyesi ile sürekli temeli farklı kotlarda neden bağlıyorsunuz ? Merdiveni kolona mesnetlemişsiniz ancak uygulamada bu pek mümkün değil.
kirişlerin açılarını düzelticem.sürekli temelde donatı fazla çıkıyor diye 60 dı 80 çıkardım. x yönü dediğinizi anlamadım nerden bahsediyorsunuz?,
asansör çukuru belediye -100 cm kotunda olsun istiyor onun için onu aşağı koydum o şekilde.
merdiveni dedğiniz gibi değiştireyim. teşekkür ederim.
döşemelere bakabildiniz mi konsol döşeme olunca kalınlık hatası veriyor altta üstte düz yapsam sizce yanlış bir çözüm mü?

Geri