döşeme sehim ve kalınlık

arkadaslar balkon döşemelerde kalınlık hatası alıyorum. kalınlığı arttırmadan çözüm mevcut mu?

Ekli dosyalar

• bblok-skaya.cde
    2.3 MB · Görüntüleme: 6
Raporda yapılan kontrolde bir hata yok. Döşeme konsol mesafesi ile raporda gösterilen mesafe aynı
1689685296785.png
ts500 11.2.2. maddesine göre konsol döşemeler l/12 kalınlığından az olamaz

1689685565706.png

K39 kirişi K43 ile sürekli olacak şekilde modellenirse hem konsol mesafesi azalacaktır hemde daha uygun bir çerçeve oluşacaktır.
1689685671475.png

bazı düzeltmeler yaptım zemin etüdü henüz gelmedi. temel sorunları hariç döşeme ve kirişleri tekrar kontrol etme imkanınız var mı rica etsem

Ekli dosyalar

• bblok2-skaya.cde
    2.3 MB · Görüntüleme: 5
Merhabalar. Ekteki projemde tüm katlarda sorun olmayan döşemede 6. katta sehim uyarısı veriliyor ve 1.kat D46 döşemesini (tüm katlarda aynı şekilde) konsol olarak tanımlıyor, düğüm noktalarını vs kontrol etsem de bir türlü sorunu gideremedim. Genel olarak projede bir şeyleri yanlış yapmış olabilir miyim çünkü proje çok fazla kasıyor.

Ekli dosyalar

• Statk.cde
    7.4 MB · Görüntüleme: 5
Merhabalar. Ekteki projemde tüm katlarda sorun olmayan döşemede 6. katta sehim uyarısı veriliyor ve 1.kat D46 döşemesini (tüm katlarda aynı şekilde) konsol olarak tanımlıyor, düğüm noktalarını vs kontrol etsem de bir türlü sorunu gideremedim. Genel olarak projede bir şeyleri yanlış yapmış olabilir miyim çünkü proje çok fazla kasıyor.
- D53 döşemesi için ağ hatası var. döşeme kenarlarını düz oluşturup iki boyutta döşemenin son şeklini verebilirsiniz.
- D 16 döşemesi hesap aksı üst üste gelmiş zemin kat için.
- D46 döşemesi için B.a hesap aksını düz+pilye olacak şekilde manuel ayarlayın.
- döşemeler için sonlu eleman genişlikleri 25 cm . bu yüzden kasma yapıyor. 50 cm ayarlayıp, isterseniz son raporda 25 olarak sonlandırabilirsiniz.
öneri proje ektedir.
iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• ÖNERİ.cde
    34.7 MB · Görüntüleme: 5
Geri