Döşeme Zımbalama Güvenliği Sağlanmıyor Hatası

Merhabalar, İnşaat Müh. öğrencisiyim. Onay almış bir villa projesini aynen çiziyorum.

Villamız kirişsiz tasarlanmıştır. Fakat döşemelerin kalınlığını projeye uydurmama rağmen zımbalama güvenliği hatasını alıyorum.

Projeyi sizinle paylaşıyorum. Nerede hata yaptığımı söylerseniz çok sevinirim.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Muratcan kardeşim. Yardımcı olmak isterdim ama nedense deneme sürümünü lisanslı sürüm açmıyor. Tam tersi olması gerekirdi ama ben de anlamadım. Tahminden yola çıkarak sana yardımcı olmaya çalışayım:

Kirişsiz bir plak döşeme normal şartlarda kolon tarafından zımbalanır. Buna engel olmanın iki yolu vardır :
1. Sarkık ya da yatık kiriş yapmak
2. Mantar döşeme (kolon başlıkları) yapmak.

Tahminime göre senin projede döşeme kalınlığı sabitse yatık kiriş kullanılmıştır diye düşünüyorum ama illa ki bir kiriş vardır.

Selam ve sevgiler

Muratcan kardeşim. Yardımcı olmak isterdim ama nedense deneme sürümünü lisanslı sürüm açmıyor. Tam tersi olması gerekirdi ama ben de anlamadım.
Demo sürümün lisanslı sürümde açılmaması normal bir şey. Yoksa, herkes demo sürüm ile işini yapar en son rapor ve çıktı için bir tane lisanslı sürümü kullanırdı. Yani şöyle düşünün, bir ofiste 5 bilgisayar var ve siz sadece bir lisans ile aynı anda 5 ayrı bilgisayarda işinizi yapabilirdiniz.

Teşekkürler cevaplarınız için.
Ekte bulunan dosyalarda hataları görebilirsiniz.

Hatalı kolonlara zımbalama donatısı olarak düzgün yaylı çiroz eklediğimde sonuç değişmiyor.
Hatta donatı sıklığını azalttığımda da sonuç değişmiyor.

Bu hataları nasıl giderebilirim? Şimdiden teşekkür ederim .

Ekli dosyalar

• 1653315108149.png
    1653315108149.png
    29.4 KB · Görüntüleme: 28
  • 1653319692691.png
    1653319692691.png
    141.5 KB · Görüntüleme: 27
  • 1653319739923.png
    1653319739923.png
    216.3 KB · Görüntüleme: 28
Geri