Döşemede ağ oluşturulamıyor

ecee

Üye
ekteki projede analizde bazı döşemelerde ağ oluşturulamıyor hatası alıyorum. döşemeyi silip tekrar oluşturdum, döşeme etrafındaki perde kolon ve kirişlerin düğüm noktalarının denk gelmesine dikkat ettim ama düzeltemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin..

Ekli dosyalar

• b blok cde.cde
    55.9 MB · Görüntüleme: 7
ekteki projede analizde bazı döşemelerde ağ oluşturulamıyor hatası alıyorum. döşemeyi silip tekrar oluşturdum, döşeme etrafındaki perde kolon ve kirişlerin düğüm noktalarının denk gelmesine dikkat ettim ama düzeltemiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin..
Kirişleri perdelerin köşe noktalarına birleştiriniz,
geometri kontrolündeki kısa objeyi siliniz.

ağ oluşturulamıyor hatası alıyorumve hatalı aks döşeme hatası vermekte. kısa objeleri de kaldırdım. yardımcı olursanız sevinirim. kontrol amaçlı tasarım açısından yorum yaparsanız ayrıca sevinirim.

Ekli dosyalar

• xx.cde
    15.6 MB · Görüntüleme: 6
asansör çukuru için kat tanımlamak da neyin nesi? ilk sizde görüyorum, 1.bodrum katınız rijit ama seçmemişsiniz, asansör perdelerinizi de grup yapmamışsınız, şimdilik gördüklerim bunlar.
(GEOMETRİ KONTROLÜ YAPMADAN MODEL PAYLAŞAN ARKADAŞLARIN PROJELERİNE CEVAP VERİLMESİ TARAFTARI DEĞİLİM, YAPARSIN GİDEREMEZSİN O AYRI)

Son düzenleme:
ağ oluşturulamıyor hatası alıyorumve hatalı aks döşeme hatası vermekte.
Resimde işaretlediğim iki döşemeyi ve düşey döşeme kenarı çizgisini siliniz
Döşeme kenarını s5 kolonu içinde kalacak şekilde tekrar çiziniz. Döşemeleri tekrar tanımlayınız
Bu şekilde analiz yapılabilmektedir
1693213135018.png

Merdivenlerde mesnetlenme hataları var düzeltiniz
1693213673485.png

1693213740033.png

Geri