düşey süreklilik hatası

sinan ermiş

Yeni Üye
merhaba. tüm katlarda yüksekliğim 2.80 m. 80cm su basman perdesi mevcut olacağı için zemin kat yüksekliğini 3.60m girdim. asansör kuyusundaki perdelere - kot vererek tüm katlarda devam etmeyen perde olarak modelledim. ancak üst üste obje hatası ve düşey süreklilik hatası alıyorum sebebi nedir ? yardımcı olabilirmisiniz ?

Ekli dosyalar

• proje.cde
    626.5 KB · Görüntüleme: 19
Merhaba
P2-P3 perdeleri altındaki, perdeleri silip P2-P3 perde kotlarını -150 cm verirseniz geometri kontrolünde hata vermiyor, analiz tamamlanıyor.

teşekkür ederim. analiz tamamlanıyor ancak bahsettiğiniz perdelerdeki kesme hatasını ne yaptıysam düzeltemiyorum etriye çapını da 12 fi ye kadar artırmama rağmen kurtaramıyorum

merhaba. tüm katlarda yüksekliğim 2.80 m. 80cm su basman perdesi mevcut olacağı için zemin kat yüksekliğini 3.60m girdim. asansör kuyusundaki perdelere - kot vererek tüm katlarda devam etmeyen perde olarak modelledim. ancak üst üste obje hatası ve düşey süreklilik hatası alıyorum sebebi nedir ? yardımcı olabilirmisiniz ?
İlave olarak radye temelinizi döşeme kenarları ile bölerek birden fazla döşeme parçası oluşturmak yerine tek bir döşeme tanımlayıp betonarme hesap aksı komutu ile hesap akslarını belirler iseniz bir sorun görünmüyor. ( 2 kolon için çözülebilecek birleşim güvenliği hariç ) Ayrıca radye kalınlığını 60 cm yapmanız faydalı olacağını düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• DÜŞEY SÜREKLİLİK REVİZE.cde
    4.2 MB · Görüntüleme: 10
dosyayı açamadım versiyon hatası alıyorum. ben su basmanı ayrı rijit kat olarak modelleyip denemek istedim. sizin önerinizide deniyorum.
aşağıda ekledim dosyada subasmanı rijit kat olarak modelledim. radye+kat alanları+perdeleri hesaba katarak yaklaşık 1755 m2 için 52658.84 kg donatı kullanılmış metrekarede yaklaşık 30 kg , 462 m3 beton için metreküpte yaklaşık 114 kg donatı kullanılmış sizce bu değerler normal değil mi ?

Ekli dosyalar

• proje.cde
    4 MB · Görüntüleme: 3
VS 10.91 Beta kullanıyorum... Arzu ederseniz eski versiyon kaydedip gönderebilirim size benim yaptığımı.... ( mail adresi yazmanız gerekir bu durumda ) Metraj değerleri konusunda yorumda bulunmak doğru olmaz. Ama standartların dışında bir durum görmedim. Benim yaptığım modelde 46.540 kg donatı ve 431 m³ beton söz konusu 50 cm radye için.

Geri