Doğrusal Performans Analizi ile Nonlineer İtme Analizi Arasındaki Fark

FarukKeser

Yeni Üye
Merhabalar,
Ben bir proje üzerinde çalışıyorum öğrenciyim ve bu konuda bir kafa karışıklığı yaşamaktayım.
1994 yapımı bir bina üzerinde performans analizi yapmak istiyorum. Eş zamanlı olarak 1976 yapımı bir binayı da incelemekteyim.
Projenin tüm verilerini girdikten sonra doğrusal performans analizi ile çözdürdüğümde göçme durumu çıkıyor ancak nonlineer itme analizi ile çözdürdüğümde kontrollü hasar veriyor.
Hangi durumlarda doğrusal performans hangi durumlarda nonlineer itme analizi ile çözüm yapmam gerekiyor? Bununla ilgili TBDY 2018'den de araştırma yaptım ancak net ve kesin sonuçlar alamadım.
Bu konuda beni aydınlatacak birileri çıkarsa çok sevinirim.

doğrusal performans analizi sınırları için bakınız TBDY2018 MADDE 15.5.3
DOĞRUSAL OLMAYAN TEK MODLU performans analizi sınırları için bakınız TBDY2018 MADDE EK5B ve 5.6.2
DOĞRUSAL OLMAYAN ÇOK MODLU performans analizi sınırları için bakınız TBDY2018 MADDE 5.5.2-(TASARIM DENETİMİ GÖZETİMİ HİZMETİNE DAHİLDİR) BU YÖNTEM İLE İLGİLİ GENİŞ BİLGİ YÖNETMELİKTE YOK.
ZAMAN TANIM ALANINDA DOĞRUSAL OLMAYAN performans analizi sınırları için bakınız/TÜM BİNALAR İÇİN UYGULANABİLİR TBDY2018 MADDE 5.7-(TASARIM DENETİMİ GÖZETİMİ HİZMETİNE DAHİLDİR)

Geri