donatı fazlalığı

MERYEM34

Tanınmış Üye
merhabalar gerçekten şuan anlaöadığım kısımdayım sta4cad de bu kadar hata olmazken ve forumunda gayeette çözüm yolu varken bu idecadin yazılımında mı hata var sorgulayorum ne yaparsam yapim donatı fazlalğı yada diğer projelerimde kat öteleme hatası metraj ile ilgili problem bir idecadee karşılaştım sta4 cadde çözümleyince daha az metraj çıkarken ideacdde neden böyle idecadde deneyimli kişiler artık bakabilir miii geleceğin mühendisleri olarak yardımcı olmanız gerekmiyor mu ??deneyimli meslektaşlarımm

Ekli dosyalar

• 2 kısım.cde
    2.5 MB · Görüntüleme: 11
Projeyi açıp sadece geometri kontrolü yaptım, modellemede hatalarınız var. Lütfen forumda yazılmış konuları okuyun, modellemenin nasıl doğru yapılacağını öğrenebilirsiniz
1.PNG

Gönderdiğiniz her projede geometri kontrolü yapın uyarısı yapıyoruz. Bu projenizde de geometri kontrolünde verilen önemli hatalar var.
Ayrıca S41 ve S68 kolonları dilatasyon olmamasına rağmen yan yana girilmiş ve kısa bir kiriş ile bağlanmış. Bu kolonları birleştirip tek bir kolon yapmanız uygun olur
1698315018987.png

Kolon pursantajları minimum pursantaj olan 1 ve 1 e yakın projeniz için kolonlarda aşırı bir donatı durumu yok
1698315002303.png

Böyle bir proje için donatı çapları küçük seçilmiş. Kirişlerde sadece Ø12 çap aktif edilmiş üst çapları kullanmanız uygun olur
1698315235334.png

Geri