DONATI ÇOK ÇIKTI SANKİ

ABDULSAMET69

Yeni Üye
Merhaba değerli meslektaşlarım.
2 katlı yapıyı öncesinde kirişli çözmüştüm 12 ton demir çıkmıştı.
Müşteri illa mantar istiyor içeride kiriş görmek istemiyor. Bende dışarıyı kirişle dönüp mantar döşeme ile çözdüm.
Mantarlı çözdüğümde 21 ton demir çıktı. Normal mi ?
Asmolene çevirsem çok fark eder mi ? Ne önerirsiniz ?

Ekli dosyalar

• samet mantar.cde
    3.8 MB · Görüntüleme: 13
Müşteri illa mantar istiyor içeride kiriş görmek istemiyor. Bende dışarıyı kirişle dönüp mantar döşeme ile çözdüm.
bu tarz döşemeler pek tavsiye edilmez.
donatı konusunda ise bir anormallik göremedim. eğer kirişli tasarımı da paylaşırsanız kıyaslayarak donatı hakkında bir yorum yapabilirim.

bu tarz döşemeler pek tavsiye edilmez.
donatı konusunda ise bir anormallik göremedim. eğer kirişli tasarımı da paylaşırsanız kıyaslayarak donatı hakkında bir yorum yapabilirim.
Rıdvan hocam kirişli çözüm den mantara geçene kadar çok şey değiştirdik aslında. Kirişli proje taban oturumuyla bu aynı sadece.
Ayrıca bu tasarımda tavsiye edemeyeceğiniz yönü nedir

Rıdvan hocam kirişli çözüm den mantara geçene kadar çok şey değiştirdik aslında. Kirişli proje taban oturumuyla bu aynı sadece.
Ayrıca bu tasarımda tavsiye edemeyeceğiniz yönü nedir
mantar döşeme istenilen sünekliliği göstermediği, gevrek davrandığı için pek tavsiye edilmez.
gerçi sizin yapınızın yüksekliği fazla değil. sanırım döşemeler üzerinde fazla yükte yok. bu yüzden pek sıkıntı oluşturacağını sanmıyorum.

mantar döşeme istenilen sünekliliği göstermediği, gevrek davrandığı için pek tavsiye edilmez.
gerçi sizin yapınızın yüksekliği fazla değil. sanırım döşemeler üzerinde fazla yükte yok. bu yüzden pek sıkıntı oluşturacağını sanmıyorum.
Evet. Ama demiri biraz fazla geldi bana. Peki asmolene dönüştürsek demir metrajı değişir mi?

öncelikle döşeme hesap akslarınız hatalı.
Önerilerim;
-Döşeme donatılarını 12 mm olarak kullanılması
-Duvar yükleriniz girilmemiş mutlaka duvar yüklerini projenize uygun olarak giriniz.
-Merdiven mesnetlenme koşullarını belirtip, hesap akslarını girdikten sonra yapı ile birlikte çözünüz.

Kısmen önerilerin uygulandığı proje ektedir.

Ekli dosyalar

• öneri.cde
    3.8 MB · Görüntüleme: 8
öncelikle döşeme hesap akslarınız hatalı.
Önerilerim;
-Döşeme donatılarını 12 mm olarak kullanılması
-Duvar yükleriniz girilmemiş mutlaka duvar yüklerini projenize uygun olarak giriniz.
-Merdiven mesnetlenme koşullarını belirtip, hesap akslarını girdikten sonra yapı ile birlikte çözünüz.

Kısmen önerilerin uygulandığı proje ektedir.
Ali hocam nasıl 10 tona düşürdünüz. O döşemeyi 20 cm e düşüp en fazla 14 tona düşebildim ben.
Son hali de ek te var

Ekli dosyalar

• samet mantar 20 cm.cde
    3.6 MB · Görüntüleme: 4
Geri