Eğik kolon nasıl modellenir?

Merhabalar. Projemde 1. bodrum kat tavanından 2. normal kat tavanına kadar devam eden eğimli kolonlar mevcut ancak tasarlayamadım. yarımcı olursanız çok sevinirm. sadece dış hatta mevcut olan kolonlarım eğimli olacak. Örnek olarak projemde işaretledim. ayrıca projem 2 bodrum+ asma kat+zemin kat+ 2 normal kattan oluşmaktadır. zemin kattan itibaren 3.5 m kat yüksekliği var. (projeye performans analizi yapmam gerekiyor) projemi de ekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• eğik kolon.cde
    257.1 KB · Görüntüleme: 6
Merhabalar. Projemde 1. bodrum kat tavanından 2. normal kat tavanına kadar devam eden eğimli kolonlar mevcut ancak tasarlayamadım. yarımcı olursanız çok sevinirm. sadece dış hatta mevcut olan kolonlarım eğimli olacak. Örnek olarak projemde işaretledim. ayrıca projem 2 bodrum+ asma kat+zemin kat+ 2 normal kattan oluşmaktadır. zemin kattan itibaren 3.5 m kat yüksekliği var. (projeye performans analizi yapmam gerekiyor) projemi de ekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
değiştirmek istediğiniz kolonun genel ayarlarında eğiklik kısmı mevcut oradan kaç cm eğik olmasını isterseniz değiştirebilirsiniz. her katta kolonların yerini değiştirerek süreklilik sağlayabilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
buradan da bilgi alabilirsiniz. ayrıca geometri kontrolündeki hataları gidermenizi tavsiye ederim. iyi çalışmalar

değiştirmek istediğiniz kolonun genel ayarlarında eğiklik kısmı mevcut oradan kaç cm eğik olmasını isterseniz değiştirebilirsiniz. her katta kolonların yerini değiştirerek süreklilik sağlayabilirsiniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
buradan da bilgi alabilirsiniz. ayrıca geometri kontrolündeki hataları gidermenizi tavsiye ederim. iyi çalışmalar
teşekkür diyorum. bahsettiğiniz sayfayı inceledim. ama köşedeki örn A-1 kesişimindeki kolona eğirik veriyorum ancak istediğim noktaya getiremiyorum

Adsız.png

Geri