eğimli betonarme çatı

İsimsiz

Yeni Üye
merhabalar. proje çatı arası kullanılacaktır.tasıyıcı elemanların betonarme olması gerekıyor. eğimleri kot kullanarak gıderdım fakat hata verıyor .betonarme olarak eğimli çatıyı ılk kez yapıyorum.hataları gıderemedım.kolon ve kırıslerı kullanarak tonoz tasarlanabılır mı. ek te kı proje uzerınden yardımcı olursanız sevınırm.Herkese tesekkurler sımdıden.

Ekli dosyalar

• forum.cde
    23.8 MB · Görüntüleme: 12
Geometri kontrolündeki hataları düzeltin
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Kiriş üzerine döşeme kenarı çizilmiş, Geometri kontrolünde hata olarak verilen bu döşeme kenarlarını silin.

1684326164405.png

1.Bodrum kattaki merdiveni düzenleyin. yüksekliğinde hata var. Yapı ile birlikte çözümde hata oluşmakta.

1684326325276.png
Döşeme ve perdelerin sonlu eleman genişliğini son analizlerinizde azaltmanız uygun olur. 0,25 gibi alabilirsiniz. Projenizde 0,80 gözüküyor.

Göreli kat ötelemesi ile ilgili yardım sayfasını inceleyin.
1684328536855.png
Modeli düzenledikten sonra deformasyonları inceleyerek kontrol ediniz.

proje çatı arası kullanılacaktır.tasıyıcı elemanların betonarme olması gerekıyor. eğimleri kot kullanarak gıderdım fakat hata verıyor .betonarme olarak eğimli çatıyı ılk kez yapıyorum.hataları gıderemedım.kolon ve kırıslerı kullanarak tonoz tasarlanabılır mı.

Çatının modellenmesinde ve deformasyonlarında bir sorun yok. Bu şekilde devam edebilirsiniz.
Göreli kat ötelemesi sorunu tüm katlarda var. Çatı modeli ile ilgili değil. Bu durumu yardımdaki açıklamaları inceleyerek düzeltmeye çalışın.
Taşıyıcı sistemdeki kolonları Y yönünde büyütmek veya Y yönünde perde ilave ederek sorun çözülebilir.

Geri