eğimli döşeme

MERYEM34

Tanınmış Üye
merhabalar projemi defalarca attım ama geri dönüş alamadım idecadde eğimli döşeme atamıyorum belirli bir kaynaksunduz baktım ama projem acil biraz sadece eğimli döşemesi kaldı mimarisi 2b olarak projemde mevcut yardımcı olursanız çok sevinirimmm:)

Ekli dosyalar

• 32145.cde
    7.5 MB · Görüntüleme: 2
Yardım sayfasını inceleyin. Perde ve kolonlarda üst uçta eğim verilememektedir. Perde çizimleri alındıktan sonra 2B çizim araçları ile düzenlemeniz uygun olur. Proje ektedir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1687247513002.png

Objelere eğim verme işlemi aşağıdaki adımlar ile yapılabilir
-Objelere eğim ver komutuna girin
-Eğim verilecek objeleri seçin
-Resimde görülen 1 ve 2 noktalarını sırası ile tıklayın. (Bu noktalar eğimin başlangıç ve bitiş noktasıdır)
-Karşınıza çıkan diyaloğa aşağıdaki kotları girin. Bu kotlar mimari kesitten alınmaktadır.
1687247729502.png

Ekli dosyalar

• dosememeğim.cde
    7.4 MB · Görüntüleme: 2
Merhaba;

Değiştir menüsündeki Eğimli Objeler Komutunu kullanarak döşemlere eğim verebilirsiniz. Bu komutu uygularken istediğimiz elemanlara eğim verebileceğiniz gibi sadece döşemeyi seçtiğinizde bu döşeme ile ilişkili diğer elemanları da programa seçtirerek eğim verme imkanınız var.

1- Komuta girin, döşemeyi ve bağlantılı kirişleri seçin ve sağ tıklayın. Aşağıdaki soruya HAYIR olarak cevap verin.

1687248247269.png

2- Eğim yönünü belirtmek için 1. ve 2. noktaları seçip açılan pencereyi bu şekilde doldurunuz ve tamam deyiniz.

1687248277862.png

3- Sonuç aşağıdaki gibi.
1687247813297.png

4- Perdelerin üst kotunu eğimli olarak modelleyemediğiniz için çizimde kendiniz eğimli olarak düzenlemek zorundasınız.

Saygılarımla.

yasin bey çok teşekkür ederim ben kotları yanlış girmiştim şuan denedim döşemem uçtu diyebilirim kot olayını tam oturtamadım

Geri