EKRAN KARTINA NASIL GEÇEBİLİRİM

Bilgisayar kasasında ekran kartı için iki tane çıkış varsa ekran kablosunun harici ekran kartına takılı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririm.
İyi çalışmalar

hocam asıl sorun burda gözükmemesi. burda gözükse olucak herşey. burda ekleme yeri var ekleme yerinde idecad mimari görmüyor1667289892495.png

Aygıt yöneticisinden görüntü bağdaştırıcılarına bakınız. Burada sadece Amd ekran kartı görünüyorsa program da bu ekran kartını kullanıyordur.

1667298828143.png

Programda 3b görüntüde herhangi bir sorun yaşamıyorsanız, bu şekilde kullanabilirsiniz. Eğer 3b görüntüde sorun yaşıyorsanız ekran kartı sürücülerini güncellemeniz sorununuzu çözümleyebilir.
Sorununuz çözümlenmezse 10 versiyonu lisanslı kullanıcılarımız için oluşturulan teknik destek portalından, portalda kayıtlı mail adresi ile teknik destek talebinde bulunursanız yardımcı olmaya çalışırız.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM TEKNİK DESTEK ALMAM GEREKECEK ÇÜNKÜ AMD EKRAN KARTI ORDA ÇIKIYOR . DAHA SONRA RENDER ALIRKEN PROGRAMDA TAKILMA SORUNLARIDA YAŞIYORUM.

idecad Render işlemini sadece CPU ile yapıyor, ekran kartını kullanmıyor. Render uzun sürüyorsa (takılmadan kastınız nedir?) CPU'nuz yavaş demektir.

AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor 3.59 GHz işlemci 2 gb ekran kardı amd 512 ssd 8gb ram bunlar bilgisayar sistemi takılmadan kastım bütün kütüphane gereksimlerini koydukdan sonra çok yavaşlıyour eğer dediğin gibiyse render ekran kartı kullanmıyorsa ondandır

Sisteminizde yavaşlayan şey tam olarak nedir? Render alma işlemi yavaş diyorsanız ekran kartı ile alakası yoktur.

3 boyutta projeyi fare ile evirip çevirme zoom pan vs kısmından bahsediyorsanız evet ekran kartı ile alakalıdır.

Ayrıca harici bir ekran kartınız var mı, yoksa ryzen'in dahili ekran kartını mı kullanıyorsunuz?

Sisteminizde yavaşlayan şey tam olarak nedir? Render alma işlemi yavaş diyorsanız ekran kartı ile alakası yoktur.

3 boyutta projeyi fare ile evirip çevirme zoom pan vs kısmından bahsediyorsanız evet ekran kartı ile alakalıdır.

Ayrıca harici bir ekran kartınız var mı, yoksa ryzen'in dahili ekran kartını mı kullanıyorsunuz?
hocam bende 3 boyutta fare ile çevirince donma yaşıyorum çözümü nedir?

Geri