Fabrika Yapısı PMM Hatası Alıyourum

Merhabalar, ideCAD lisanslı kullanıcısıyım 120*20 boyutlarında bir fabrika projesi çiziyorum ama elimdeki malzemeler kısıtlı projede kullandığım malzemeleri kullanabiliyorum. Şu anlık birleşim detaylarını henüz yapmadım. Sürekli pmm hatası alıyorum projeyi ekte koyacağım yardımlarınız önerilerinizi bekliyorum çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• fabrika.cde
    1.8 MB · Görüntüleme: 18
Merhabalar, ideCAD lisanslı kullanıcısıyım 120*20 boyutlarında bir fabrika projesi çiziyorum ama elimdeki malzemeler kısıtlı projede kullandığım malzemeleri kullanabiliyorum. Şu anlık birleşim detaylarını henüz yapmadım. Sürekli pmm hatası alıyorum projeyi ekte koyacağım yardımlarınız önerilerinizi bekliyorum çok teşekkür ederim.
Önerilerim;
--y yönünde c14, r=5, c=2
--çelik yapı olduğu için 4.9.1.3.b seçebilirsiniz,
--göreli kat öteleme limit artırımını %50 alabilirsiniz, (tek katlı olduğundan)
--uzun istikamette yan çelik kuşaklar ara mesafelerini kontrol ediniz,
--1 tane atlayarak düşeyde ve yatayda (çelik kiriş-kolon) aralarına çapraz giriniz,
--çapraz girmediğiniz araya stabilite elemanı girebilirsiniz,
--1 ve 21 aksında ortaya kolon (iki veya 3 tane olabilir) koyup rüzgar birleşimi ile üstteki çelik kirişe bağlayınız,
--gergi çubuklarını düşeyde ve yatayda giriniz,

Çelik taşıyıcı sistem tasarımını tamamlamadan pmm oranlarının yeterli gelmesi mümkün değildir.
1- çatıda diyafram hareketi için yatay çapraz tanımlanmalı. ekonomik olacak şekilde 1 dolu 1 boş, 1 dolu 2 boş b. bir alternatif kurmak gerekir. yatay çapraz girilmeyen aralıklarda tek çapraz komutu ile diğer açıklıklar ile aynı düğüm noktalarından birbirine bağlanmalıdır.
2- aşıklara gergi çubuğu giriniz.
3- kesitlerde optimizasyon için yükler doğru ise pmm oranlarını ve göreli ötelemeyi kontrol ederek kesit düşürünüz. kolon kesitleriniz çok yüksek.
4- Rüzgar kolonları girip onlara aşık tanımlamanız gerekir ki, uzun açıklığı rahat geçebiliniz.
2.png

Projenizde değişiklikler size örnek olması için yapıldı. Taşıyıcı sistem oluşturma, tasarım ve sihirbazı incelemeniz ve diğer projelerinizde bu hususlarda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

• fabrika.cde
    2 MB · Görüntüleme: 26
Geri