Farklı Kalınlıklarda Radye Temel Modellemesi

yfc55

Yeni Üye
merhabalar..
radye temelde sadece zımbalama sorunu oluşan bölgeler için temel kalınlığını artırmak istiyorum.
diğer bölgelerde daha ince bir tasarım yapıp ekonomik bir şekilde zımbalama sorununu çözmek istiyorum.
Tıpkı kolon başlığı uygulaması gibi temelde de bunu uygulama düşüncesindeyim ama doğru bir analiz için modele nasıl tanımlamam gerektiği konusunda yardım almak istiyorum.
(Radye kenarlarını kullanarak farklı kalınlıkları olan temeller çizsem de doğru bir analiz yaptığını düşünmüyorum.)
yapmak istediğim şey daha net anlaşılsın diye çizimi pdf olarak ekledim.
teşekkürler

Ekli dosyalar

• Ek.pdf
    176.4 KB · Görüntüleme: 13
merhabalar..
radye temelde sadece zımbalama sorunu oluşan bölgeler için temel kalınlığını artırmak istiyorum.
diğer bölgelerde daha ince bir tasarım yapıp ekonomik bir şekilde zımbalama sorununu çözmek istiyorum.
Tıpkı kolon başlığı uygulaması gibi temelde de bunu uygulama düşüncesindeyim ama doğru bir analiz için modele nasıl tanımlamam gerektiği konusunda yardım almak istiyorum.
(Radye kenarlarını kullanarak farklı kalınlıkları olan temeller çizsem de doğru bir analiz yaptığını düşünmüyorum.)
yapmak istediğim şey daha net anlaşılsın diye çizimi pdf olarak ekledim.
teşekkürler
Aşağıdaki linkleri inceleyiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Farklı kalınlık ve kotta tanımlanan radye temellerde komşu temeller ile donatı geçişlerinin 2B çizim araçları ile düzenlenmesi gerekebilir.
Aşağıdaki örnekte olduğu gibi modelleme yapılabilir.
1699609836586.png
1699609867926.png

Ekli dosyalar

• temelkalınlık.cde
    459.2 KB · Görüntüleme: 8
Geri