GÖÇME ÖNLENMESİ PERFORMANS ANALİZİ

CLMN

Yeni Üye
iyi günler mevcut yapıyı modelledim ve performans analizi yaptım. bina yeni ve beton ve donatı olarak iyi durumda.daha önce birçok binayı analiz ettim daha kötü taşıyıcı eleman boyutlarında olan ve beton kalitesi daha düşük olan yapılarda sıkıntı çıkmazken bu modellemede bina performansı göçmenin önlenmesi oluyor. hata yaptığım bi yer mi var?

Ekli dosyalar

• isimsiz proje.cde
    50.6 MB · Görüntüleme: 8
iyi günler mevcut yapıyı modelledim ve performans analizi yaptım. bina yeni ve beton ve donatı olarak iyi durumda.daha önce birçok binayı analiz ettim daha kötü taşıyıcı eleman boyutlarında olan ve beton kalitesi daha düşük olan yapılarda sıkıntı çıkmazken bu modellemede bina performansı göçmenin önlenmesi oluyor. hata yaptığım bi yer mi var?
önerileri;
--yerinde beton değeri, donatılar tespit edilip kolon, kiriş ve perdelere girilip ds ile sabitlenmeli, (yapılmalı)
--işaretli kirişler zemin kat kirişleri olarak verildi,
--temelde üst yapı etkileşim kaldırıldı,
--en üst kat duvar yükleri kaldırıldı.
öneri proje ekte.
1685805789878.png

Ekli dosyalar

• UNVER.cde
    990.1 KB · Görüntüleme: 8
Merhabalar kat ilavesi yapacağımız projeye performans analizi yaptım ve raporda göçmenin önlenmesi çıktı. rica etsem projeyi inceleyebilir misiniz bir yerde hata mı yapıyorum.

Ekli dosyalar

• performans analizi.cde
    1.5 MB · Görüntüleme: 1
Merhaba. Merdivenler modellenmiş. Performans analizlerinde rijit diyafram kabulüne göre yapıldığı için merdivenler modellenmemeli sadece yükleri girilmeli. Bir de kapsamlı seçilmiş. Hem beton ve hem donatı numune sonuçları dikkatli girilmeli.

Merhabalar kat ilavesi yapacağımız projeye performans analizi yaptım ve raporda göçmenin önlenmesi çıktı. rica etsem projeyi inceleyebilir misiniz bir yerde hata mı yapıyorum.

Performans analizlerinde asmolen döşeme de olsa rijit diyafram kabulüyle yapılmalıdır. Bir de kapsamlı seçilmiş. Hem beton ve hem donatı numune sonuçları dikkatli girilmeli.

Geri