GÖRELİ KAT ÖTELEMESİ SORUNU

fathhh

Üye
Merhabalar.. Zemin sınıfının ZE olduğu bir yerde çizdiğimiz projemizde sistem ve rijitlik olarak mimari projeye göre elimizden gelenin fazlasını yaptık. Ancak Göreli Kat Ötelemesini istediğimiz seviyeye getiremedik. Çerçeve + perdeli sistem olarak çözdüğümüz projeyi aşağıya link olarak bırakıyorum. Bakabilme şansınız olursa
ve bu sorunu çözmemize yardımcı olursanız seviniriz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ünver Bey ilginiz ve uğraşınız için çok teşekkür ederim. Ancak sisteme yerleştirdiğimiz ortadaki y yönde olan 4.90 uzunuğundaki perdenin üst kısmı zemin kattaki bina girişini kapatıyor. mimari yukarıdaki liinkte mevcut. Başka şekilde çözümü olamayacağı için mi bu şekilde yerleştirdik perdeyi yoksa farkı bi çözüm yapabilirmiyiz. şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

önerileri proje ekte.
Ekli dosyayı görüntüle 33182

Ünver Bey ilginiz ve uğraşınız için çok teşekkür ederim. Ancak sisteme yerleştirdiğimiz ortadaki y yönde olan 4.90 uzunuğundaki perdenin üst kısmı zemin kattaki bina girişini kapatıyor. mimari yukarıdaki liinkte mevcut. Başka şekilde çözümü olamayacağı için mi bu şekilde yerleştirdik perdeyi yoksa farkı bi çözüm yapabilirmiyiz. şimdiden teşekkür ederim. iyi çalışmalar.
ze zeminlerde statik çözümde yapıyı hatasız hale getirmek bir hayli zor.
orta bölümde her iki yönde perde olması çok rahatlattı.
başka her türlü çözüm olabilir.
küçük bir mimari değişiklikle, ben otoparktan girişte yandan da girilebilir diye düşünüyorum.

Geri