Göçme Bölgesi - Inf. Hatası elemanın çok kötü olmasından mı kaynaklanıyor

ustun

Tanınmış Üye
Merhaba,

Çalıştığım bazı projelerde nonlineer analiz yapınca ekteki "GB Inf." isimli görsel dosyada işaretlediğim şekilde göçme bölgesi - inf. hatası alıyorum. Bu durum elemanın çok kötü olmasından mı kaynaklanıyor yoksa program modelleme hatasından dolayı böyle bir uyarı mı veriyor?

Ekli dosyalar

• GB Inf..png
    GB Inf..png
    33.1 KB · Görüntüleme: 17
Şu an bilgisayar analiz ediyor. İki tane betonarme kiriş perdeye basmıyormuş. Onu fark ettim. Onu düzeltip analiz etmeye başladım. Büyük ihtimal modelleme hatası. Bir de bu durum bazen çıkıyor. Tek projede değil. Bu yüzden genel olarak sordum.

Bu alttaki mesajdan sonra düzeltme notu: Bu kirişte otomatik lifli polimer verisi açık kalmış. O yüzden bu durum gerçekleşiyor olabilir. Tekrar analize başladım.

Son düzenleme:
Merhaba. Modelin analizi bitti. Modellemedeki hatalardan kaynaklanmıyor bence. Kiriş kötü olduğu için mafsallaşma çabuk oluyor bence. Modeli mal sahipleri izni olmadan maalesef paylaşamıyorum. Bu şekilde yardımcı olabilecekseniz olursanız sevinirim. Modelsiz olmayacaksa siz de haklısınız. Kusura bakmayın. Saygılar.

Modeli görmeden herhangi bir yorum yapmam çok zor. Olası çok durum var ve projenizdeki duruma göre ancak tespit yapabilirim.
Diğer taraftan olası bazı modelleme hatalarını söyleyebilirim. Söz konusu kirişlerde donatı tanımı yapılmamış olabilir. Bu kirişler kapasitesinin üzerinde eksenel çekme veya eksenel basınç etkisine maruz kalıyor olabilir. Bunun gibi bir çok sebepten bu durum oluşuyor olabilir. Ancak dediğim gibi proje olmadan ne yazık ki doğru cevap verebilmem mümkün değil.

Teknik destek platformundan da bize ulaşabilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

SAygılarımla...

Modeli görmeden herhangi bir yorum yapmam çok zor. Olası çok durum var ve projenizdeki duruma göre ancak tespit yapabilirim.
Diğer taraftan olası bazı modelleme hatalarını söyleyebilirim. Söz konusu kirişlerde donatı tanımı yapılmamış olabilir. Bu kirişler kapasitesinin üzerinde eksenel çekme veya eksenel basınç etkisine maruz kalıyor olabilir. Bunun gibi bir çok sebepten bu durum oluşuyor olabilir. Ancak dediğim gibi proje olmadan ne yazık ki doğru cevap verebilmem mümkün değil.

Teknik destek platformundan da bize ulaşabilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

SAygılarımla...
Cevabınız için teşekkür ederim. Veri girişinden hata olmuş. O yüzden sorun çıkmış. Şimdi "GB" bile çıkmıyor. İlginiz için teşekkür ederim.

Geri