Göreli hatası ve birçok kirişte hata alıyorum

Ahmet544

Yeni Üye
merhaba kolay gelsin çelik hangarr tasarlıyorum kaplamamı atıp yük etkittirdiğim zaman göreli hatası ve birçok kirişte hata alıyorum ne yaptıysam olmadı kirişlerin boyutlarını büyütüyorum gene hatalar düzelmiyor yardımcı olabilecek var mı acaba

Ekli dosyalar

• BAKILACAK FABRİKA MODELİ.cde
    19.3 MB · Görüntüleme: 8
1705926768289.pngyapınızda IPE450 kurtarıyorrahatça ancak yanal tutululuk problemleri var uyarıları birdaha gözden geçirmenizi tavsiye ederim.
1705926826941.pngrüzgar kolonu akslarınızı bu şekilde modellemelisiniz1705926865292.pngbu boş koloncuklara neler gelicek ??1705926927043.pngarakat kolonlarınız havada mesnetlenmemiş muhtemelen kurtarmama sebeplerinden biri ola bilir.
yapa biliyorsanız arakatınızı çapraz veya payendalarla destekleyin göreli ötelemeyide azaltmanıza yardımcı olacaktır.
1705927017779.pngbirleşimlerinizi modelleyiniz bunlarda sizin göreli öteleme problemi almanıza sebep olur.
çaprazlarınızda narin çıkıyor sebebi yüksekliktir. tavsiyem 3 adet çapraz kullanın hem kolonun burkulma boyuna faydası olur hem çapraz kurtaracaktır.
birde arakat açıklığınız 9 m bence kısa doğrultuda bölün böylece sehim kriterini sağlamak daha kolay olacaktır. yada bi ara kiriş teşkil edin bölün yoksa çok devasa kesitler kullanmanız gerekecek bilginiz olsun şimdilik bu kadar incelemem iyi çalışmalar dilerim.

Geri