Merhaba iyi çalışmalar herkese.İKi katlı bir yapıda güçlendirme yaptıktan sonra metraj alırken sadece güçlendirme objeleri diye seçiyorum fakat bütün yapının donatı ve beton metrajını da katıyor C16 beton ve s220 donatı da gözüküyor.Esas sıkıntı yaşadığım ise s420 donatıyı toplamda 1 ton göstermesi.Halbuki güçlendirme kolon aplikasyon ve perde detaylarındaki tablolardan topladığımda yaklaşık 9 tonluk bir donatı kullanıldığı görülüyor.Metraj alırken farklı bir seçim mi yapmam gerekiyor acaba ?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Caner Kıvcı":1v3oge2m' Alıntı:
Merhaba iyi çalışmalar herkese.İKi katlı bir yapıda güçlendirme yaptıktan sonra metraj alırken sadece güçlendirme objeleri diye seçiyorum fakat bütün yapının donatı ve beton metrajını da katıyor C16 beton ve s220 donatı da gözüküyor.
Merhaba,
-Metraj raporu diyaloğunda "Toplam metraj" satırını işaretlemeyiniz. Bu durumda mevcut yapının donatı ve beton metrajı verilmeyecektir.

Caner Kıvcı":1v3oge2m' Alıntı:
Esas sıkıntı yaşadığım ise s420 donatıyı toplamda 1 ton göstermesi.Halbuki güçlendirme kolon aplikasyon ve perde detaylarındaki tablolardan topladığımda yaklaşık 9 tonluk bir donatı kullanıldığı görülüyor.Metraj alırken farklı bir seçim mi yapmam gerekiyor acaba ?
-Metraj Raporu diyaloğunda "Eleman ve Kata göre metraj" seçeneğini işaretleyerek metraj alınız.

Notlar;
-Projenizde güçlendirme perdeleri kabuk olarak modellenmemiş.
-Güçlendirme perdelerinin ayarlarında Donatı sekmesinde "Sol kolonu başlık olarak kullan" seçeneği işaretlenmiş. "Sağ kolonu başlık olarak kullan" işaretlenmemiş. (Bilginiz dahilinde ise uyarıyı dikkate almayınız)
İyi çalışmalar

Levent Bey teşekkür ediyorum yanıtınız için dediğiniz noktaları da düzelttim.Yalnız bu şekilde metrajda 7.4 ton veriyor; güçlendirme kolon aplikasyon ve perde detaylarında tabloları topladığımda 8.3 ton sonucuna ulaşıyorum ben fazla olan metrajı bildiriyorum mal sahibine burdaki farkın sebebini çözemedim.Kolay gelsin iyi çalışmalar.

Caner Kıvcı":1gqjruuq' Alıntı:
Levent Bey teşekkür ediyorum yanıtınız için dediğiniz noktaları da düzelttim.Yalnız bu şekilde metrajda 7.4 ton veriyor; güçlendirme kolon aplikasyon ve perde detaylarında tabloları topladığımda 8.3 ton sonucuna ulaşıyorum ben fazla olan metrajı bildiriyorum mal sahibine burdaki farkın sebebini çözemedim.Kolay gelsin iyi çalışmalar.
Tekrar merhaba,
Kolon aplikasyon planı metraj tablosunda perdeler de verilmektedir. Ekteki projede perdeler kabuk olarak modellendi. Güçlendirme perdelerinde kolonlar başlık olarak kullanılmadı. Kolon aplikasyon planlarındaki metraj değeri ile rapordaki donatı metrajı aynı.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• metraj.cde
    569.8 KB · Görüntüleme: 59
  • metraj.png
    metraj.png
    68.2 KB · Görüntüleme: 697
Geri