Geoteknik raporu yazı ve grafik boyutu çok büyük!

Bekiraygn

Yeni Üye
Daha önce geoteknik raporu aldığımda yazı ve grafik boyutları makul düzgün boyutlardaydı. Bir süredir boyutlar büyüdü ve çirkin bir görüntü oldu. Bununla alakalı bir bilgi bulamadım . Geo. raporunda yazı ve grafik boyutları nasıl küçültebilirim. Örnek raporu da yüklüyorum. Bu bir su deposu raporu.
 

Ekli dosyalar

  • 1111.png
    1111.png
    705.9 KB · Görüntüleme: 21

Levent Özpak

Administrator
Bahsettiğiniz durum sadece bu projede oluyorsa İdeCAD proje dosyasını ekleyiniz. Diğer projelerinizde de bu durum ile karşılaşıyorsanız,
Sistem/ Ekran bölümünden Ekran çözünürlüğü, metin ve uygulama ölçek oranlarının kontrol edilmesini öneririm.

1652431548699.png

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
 

Bekiraygn

Yeni Üye
Cevap için teşekkür ederim. Ancak ben laptop kullanıyorum. Ekran kartım gtx 1650ti ve ekranım 17 inç. Ölçek 100 önerilen ama çözünürlük maks. 1920x1080 önerilen olabiliyor. Daha önce hiç bir sorun olmuyordu. Sonradan bilmediğim bir nedenden dolayı oldu. Sorun proje bazlı değil diğer projelerim de de aynı sorun ile karşılaşıyorum. Bir türlü düzeltemedim.
 

Bekiraygn

Yeni Üye
Projemi yükledim . Muhtemelen sizin pc nizde geo. raporu sorunsuz çıkacaktır. Ancak bende ilk gönderdiğim foto gibi çıkıyor. Bu yüzden bazı yükler tam olarak gözükmüyor.
 

Ekli dosyalar

  • Depo 1.cde
    1.8 MB · Görüntüleme: 2

Yasin TEZEL

Kıdemli Üye
Rapordaki bu durum bizde de oluştu. Şu şekilde düzeltilebiliyor. Projenizi açtıktan sonra perspektif penceresinin genişliğini arttırın.
Analiz yaptıktan sonra rapor aldığımızda sorun düzeldi.
Rapor görüntüleri perspektif penceresinden screenshot alınarak oluşturulduğu için pencere boyutlarına göre ölçek farklı olabiliyor.
1652436363909.png
 
Üst