Geoteknik raporu yazı ve grafik boyutu çok büyük!

Bekiraygn

Yeni Üye
Daha önce geoteknik raporu aldığımda yazı ve grafik boyutları makul düzgün boyutlardaydı. Bir süredir boyutlar büyüdü ve çirkin bir görüntü oldu. Bununla alakalı bir bilgi bulamadım . Geo. raporunda yazı ve grafik boyutları nasıl küçültebilirim. Örnek raporu da yüklüyorum. Bu bir su deposu raporu.

Ekli dosyalar

• 1111.png
    1111.png
    705.9 KB · Görüntüleme: 40
Bahsettiğiniz durum sadece bu projede oluyorsa İdeCAD proje dosyasını ekleyiniz. Diğer projelerinizde de bu durum ile karşılaşıyorsanız,
Sistem/ Ekran bölümünden Ekran çözünürlüğü, metin ve uygulama ölçek oranlarının kontrol edilmesini öneririm.

1652431548699.png

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Cevap için teşekkür ederim. Ancak ben laptop kullanıyorum. Ekran kartım gtx 1650ti ve ekranım 17 inç. Ölçek 100 önerilen ama çözünürlük maks. 1920x1080 önerilen olabiliyor. Daha önce hiç bir sorun olmuyordu. Sonradan bilmediğim bir nedenden dolayı oldu. Sorun proje bazlı değil diğer projelerim de de aynı sorun ile karşılaşıyorum. Bir türlü düzeltemedim.

Projemi yükledim . Muhtemelen sizin pc nizde geo. raporu sorunsuz çıkacaktır. Ancak bende ilk gönderdiğim foto gibi çıkıyor. Bu yüzden bazı yükler tam olarak gözükmüyor.

Ekli dosyalar

• Depo 1.cde
    1.8 MB · Görüntüleme: 7
Rapordaki bu durum bizde de oluştu. Şu şekilde düzeltilebiliyor. Projenizi açtıktan sonra perspektif penceresinin genişliğini arttırın.
Analiz yaptıktan sonra rapor aldığımızda sorun düzeldi.
Rapor görüntüleri perspektif penceresinden screenshot alınarak oluşturulduğu için pencere boyutlarına göre ölçek farklı olabiliyor.
1652436363909.png

Merhabalar, Geoteknik raporu oluşturuyorum şekil büyük çıkıyor ve pdf olarak kaydet diyorum. Kaydetmiyor... Yardmcı olabilirmisiniz

Ekli dosyalar

• YAŞAR ALMAS.cde
    4.2 MB · Görüntüleme: 3
Projenizde analiz yapıldıktan sonra geoteknik rapor alınmıştır. Temel sınırları bir rapor sayfasına sığacak şekilde boyutlandırılır.
Bir sayfa örneği aşağıdaki gibidir. Görselde bir sorun bulunmamaktadır. PDF olarak kayıt edilebilmektedir.
Sizin aldığınız raporda başka bir durum var ise ayarları sıfırlamanız çözüm olabilir.
1705318448577.png

öncelikle açık programların tamamını kapatın
  • klavyenin solunda bulunan ctrl + shift tuşuna basılı tutunuz ve masaüstü kısayolundan idecad’i çalıştırınız.
  • “registry (kayıtlı) giriş ve ayarları temizlendi” şeklinde bir mesaj gelene kadar ctrl + shift tuşlarına basmaya devam ediniz.
  • mesaj arka planda kalabilir. çıkan mesajı gözlemleyiniz.
image-20200619-093646.png

• tamam butonuna tıklayarak diyaloğu kapatınız. idecad açılacaktır.
note-macro-icon--625ed763b7218abfc3ad.svg
yapılan bu işlemle menü, toolbar ve kısayollar idecad’in ilk haline getirilmiş olunur.

Projenizin geoteknik raporu ektedir.
sorun devam ederse 10 versiyonu lisanslı kullanıcılarımız için oluşturulan teknik destek portalından teknik destek talebinde bulununuz.
Uzaktan erişimle bilgisayarınıza erişmek gerekebilir

Ekli dosyalar

• geoteknik.pdf
    13 MB · Görüntüleme: 5
Geri