giydirme cephe ve 3 boyutlu kat planı hakkında

merhabalar ,
uzun zamandır aklımda olan bi sorumu sizlere danışmak istiyorum ;
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
adresini verdiğim linkte cok güzel bi giydirme cephe çalışması mevcut bu çalışmanın bi benzerini veya bu çalışmayı yahut çalışmanın varsa videosunu paylaşmanız mumkunmu.. bu ve benzeri bir çalışma tahmini ne kadar zamanda yapılabilir? bu çalışmada ki detayları yapmak alemimde imkansız gibi gelsede belliki ideCAD ile yapılmış ve buraya konulmuş.. insan bunları görünce cok hevesliyor.. şevkimizin kırılmaması adına buna benzer bi proje eklenebilir mi?

diğer sorumda 3d kat planı yapan programlar mevcut yine forumda denk gelmişti sırf kat planı yapmak amaclı kullanılan programlar kadar kaliteli bir kat planı örnegide sitede mevcut nasıl yapılabilir .. objelerin gölge ayarları ile mi oynanıyor tam anlayamadım ben deniyorum güzel olmuyor..

siyah beyaz gölgeli görünüş alabiliyor muyuz ? pafta dizaynı videosunda yine gölgeli vaziyet planı vardı cok hosuma gitti denedim olmadı..

pafta dizaynında yine sanki yardımcı bi program kullanılıyor gibi geldi ..

memleketimde ideCAD mimari 7 kullanıyorum.. çalıştığımız kişilerin cok hoslarına gidiyor buranın en iyi muteahhitleri ile calısıyoruz tesekkurler ideCAD..

şimdiden ilgilenen arkadaşlarıma degerli ideCAD ailesine sonsuz teşekkürlerimi bildiririm saygılarımla..

Serkan bey merhaba,
Gönderdiğiniz linkteki proje 6.2 versiyon beta sürümüze aittir, programdaki yeni olanakları göstermek için paylaşılmıştır. Giydirme cephe ile ilgili, iç mekan ve diğer render sahnelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Kat planı render için render ayarlarındaki güneşin dikeyle yaptığı açıyı 4-5 gibi daha küçük bir değere getirin, böylelikle objelerin birbiri üzerinde az da olsa bir gölge oluşturmasını sağlarsınız.Ayrıca kullandığınız
materyallerin parlaklık değeri ve parlaklık kuvvetini 0' a yakın bir değer seçmelisiniz. Objelerdeki yansıma özelliğini de inaktif duruma getirebilirsiniz. Pencere boşluklarını renderda görmek isterseniz, yatayda
eğimi 0'a yakın bir çatı tanımlayın ve çatı kotunu yatay eksen kot değerini girin.(örn;1.2 m) Araçlar menüsünden çatıyla kes komutunu tıklayın, yeni trim komutunu seçin ve açılan diyalogta üstten trimle seçeneğini
aktif bırakın. Çatıyı seçin sağ tuşu tıklayın ve sonra duvar- pencere gibi kesmek istediğiniz diğer elemanları seçin ve tamam diyerek komuttan çıkın. İşlem sonrasında çatıyı seçin ve sağ tuşu tıklayarak obje
katmanını kapatın. Çalışma düzleminizi üst görünüş yapın, render komutunu tıkladığınızda kay planı render alabilirsiniz.
Siyah beyaz görünüş için perspektif ekranda varsayılan görünüşü istediğiniz görünüş ile değiştirin ve tekrar perspektif ekranda sağ tuşu tıklayarak siyah beyaz saklı çizgi moduna geçin. Print screen yaparak
ön görüntüden veri elde edebilirsiniz.
Pafta dizaynında ise plan çalışma düzleminde sağ tuşu tıklayıp yeni bir pafta ayarlayın. Paftaya eklemek istediğiniz blokları aynı şekilde plan üzerinde sağ tuş tıklayarak pafta bloğu dörtgen-çember gibi obsiyonlardan
birini seçerek tanımlayın. Katlar arası geçiş yaptığınızda olduğu gibi paftayı seçin ve blokları ekleyin. Pafta dizaynı ideCAD Mimari program içerisinde yapılmaktadır.
Bu işlemlerle ilgili çalışmanız varsa projenizi paylaşırsanız çalışmanızla ilgili sizi yönlendirebiliriz.
Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

Geri