Grup asansör perdesinde hem kesme hem donatı yetersiz hatası

Merhabalar projemde subasman katındaki perde ve döşeme zımbalama hatasını giderememiştim bir türlü döşemeleri kaldırınca geçti. Ama bu asansör perdesindeki grup perdedeki uzun kenar kesme kuvveti karşılanmıyor ve donatı yetersiz hatası etriye aralıkları ve çaplarıyla oynamama rağmen düzelmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• aa.cde
    17.3 MB · Görüntüleme: 11
projemde subasman katındaki perde ve döşeme zımbalama hatasını giderememiştim bir türlü döşemeleri kaldırınca geçti.
su basman döşemeleri kaldırırsanız, su basman perdelerine kot vererek, kolonlarında boyları su basman katı kadar uzatarak üst kattan tanımlamalısınız, döşeme olmadan su basmanı kat olarak tanımlayamazsınız.

subasman katı silindi.
zemin katta subasman perdeleri tanımlandı. - katyüksekliği arttırıldı.
parametreler düzenlendi.

zemin kat perde yüksekliklerini gözden geçirin.
öneri proje ektedir.

Ekli dosyalar

• grep asansör.cde
    12.1 MB · Görüntüleme: 6
subasman katı silindi.
zemin katta subasman perdeleri tanımlandı. - katyüksekliği arttırıldı.
parametreler düzenlendi.

zemin kat perde yüksekliklerini gözden geçirin.
öneri proje ektedir.
Paylaştığınız projede rijit bodrum kat yok ve analiz ayarlarında iki yükleme durumlu hesap yöntemi işaretli. bu herhangi bir sorun oluşturur mu ?

Paylaştığınız projede rijit bodrum kat yok ve analiz ayarlarında iki yükleme durumlu hesap yöntemi işaretli. bu herhangi bir sorun oluşturur mu ?
Herhangi bir sorun oluşturmaz. İki yükleme durumlu hesap yöntemi içerisinde aynı zamanda dinamik eksantrisite çözümü içerdiğinden ve daha hassas bir yöntem olduğu için bütün yapı türleri için seçilebilir.

İyi çalışmalar

merhabalar bina çizimimi tamamladım ama asansör perdelerim iki katta kesme hatası ve donatı yetersiz hatası alıyorum hiçbir şekilde düzeltemedim. temelimi 90 lık yaptım 16 lık 13 ara ama ilavelerimi el ile düzelttim 16 lık 1 ara bile mevcut bu sıkıntı olur mu sizce ? yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• son hali b blok.cde
    22.4 MB · Görüntüleme: 5
merhabalar bina çizimimi tamamladım ama asansör perdelerim iki katta kesme hatası ve donatı yetersiz hatası alıyorum hiçbir şekilde düzeltemedim. temelimi 90 lık yaptım 16 lık 13 ara ama ilavelerimi el ile düzelttim 16 lık 1 ara bile mevcut bu sıkıntı olur mu sizce ? yardımlarınızı bekliyorum.
-ekteki fotoğraflarda bulunan olayları anlamadım proje eksik gibi?
-projeyi eksiksiz yüklerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Ekli dosyalar

• 8.kat tavanı.png
    8.kat tavanı.png
    895.5 KB · Görüntüleme: 44
  • 9.kat ve 10.kat.png
    9.kat ve 10.kat.png
    813.6 KB · Görüntüleme: 42
merhabalar bina çizimimi tamamladım ama asansör perdelerim iki katta kesme hatası ve donatı yetersiz hatası alıyorum hiçbir şekilde düzeltemedim. temelimi 90 lık yaptım 16 lık 13 ara ama ilavelerimi el ile düzelttim 16 lık 1 ara bile mevcut bu sıkıntı olur mu sizce ?
sihirbazdan giderek rx=7, ry=7 seçimi yapmışsınız ama analiz ayarlarında rx=8, ry=7 görülüyor. sihirbazdan seçtiğiniz rx değerini kullanın.

projemin eksiksiz ve son hali ektedir. ama hatalarım çok arttı.
ekteki projede çizimler bulunmaktadır onları dikkate almayınız. silmeyi unutmuşum.
-Düzeltilmiş proje ektedir.
-Perdelerde boyut değiştirilmiştir.(perde genişliği kat yüksekliğinin 1/16 sından küçük olamaz)
-Hata veren perdelerde enine donatı çap ve aralıkları değiştirilmiştir.
-Temel kalınlığı değiştirilmiştir.
-Temel Donatı çapları değiştirilmiştir.
-Analiz ayarlarından temel bağlantısı düz seçilmiştir.
* (9.kat tavanında kiriş ve döşemeler üzerinde yük yoksa ayarlardan düzenlemenizi öneririm.)
Sorularınız olursa lütfen yazınız
Mimari bir sıkıntı varsa lütfen belirtiniz veya düzeltiniz !!

Ekli dosyalar

• ByRT ÖNERİ.cde
    23.9 MB · Görüntüleme: 8
Geri