hatalı kolon perde kesişimi uyarısı

serturk

Yeni Üye
Merhaba, Projemde su basman perdeleri kolonun bitişiğinde olacak şekilde mevcut bir bina çiziyordum fakat idecadde hatalı kolon perde kesişimi uyarısı alıyorum.Nedeni nedir öğrenebilir miyim? Bakabilmeniz adına projemi ekliyorum.Şimdiden teşekkürler

Geometri kontrolündeki hata perdelerin kolonlar ile bağlantısı olmamasından dolayı veriliyor.

1693232173869.png

Analiz modelinde perdeler ile bu kolonlar arasında bir bağlantı yok.
Eğer bu perde ile kolonlar arasından bir dilatasyon yok ise Örnek olarak resimde gösterdiğim rijit bağlantılarının bu kolon ve perdeler arasında da olması gerekmektedir.
1693232567548.png

perdeler ile kolonlar arasındaki bağı sağlamak istiyorsanız, perde düğüm noktası kolon içinde kalacak şekilde modellenmeli. Perdeyi kolon hizasında bölmelisiniz.
1693233523585.png

Geometri kontrolündeki diğer hataları da kontrol ediniz

Geometri kontrolündeki hata perdelerin kolonlar ile bağlantısı olmamasından dolayı veriliyor.

Ekli dosyayı görüntüle 37207

Analiz modelinde perdeler ile bu kolonlar arasında bir bağlantı yok.
Eğer bu perde ile kolonlar arasından bir dilatasyon yok ise Örnek olarak resimde gösterdiğim rijit bağlantılarının bu kolon ve perdeler arasında da olması gerekmektedir.
Ekli dosyayı görüntüle 37208

Geometri kontrolündeki diğer hataları da kontrol ediniz
1693233242505.png
Diğer perdelerim de diyaframlı bağlanıyor ama sadece bu iki perdede hata alıyorum diğerleri de mi hatalı o zaman yasin bey? Mevcut yapı olduğu için oynama yapamıyorum modelde. Çözüm olarak ne önerirsiniz?

Geri