havuz projesi

inci

Etkin Üye
Havuz projesi çizeceğim.gönderdiğim proje sadece bir ön çalışma fakat çizim aşamasına geçmeden kendimi geliştirmek istiyorum.Bu sebeple sizlerin önerisine ihtiyacım var.Projede boyutlar afaki fakat yapmış olduğum yüklemeler doğru mu,eksik kaldığım başka dikkat etmem gerekenler nelerdir? Bir de radye döşeme kalınlığı fazla bir değer vermiş olmama rağmen sizce neden yetersiz kaldı?

Ekli dosyalar

• havuz çalışma.cde
    1.1 MB · Görüntüleme: 38
Merhaba
merhaba ilk defa havuz projesi çizeceğim.gönderdiğim proje sadece bir ön çalışma fakat çizim aşamasına geçmeden kendimi geliştirmek istiyorum.Bu sebeple sizlerin önerisine ihtiyacım var.Projede boyutlar afaki fakat yapmış olduğum yüklemeler doğru mu,eksik kaldığım başka dikkat etmem gerekenler nelerdir? Bir de radye döşeme kalınlığı fazla bir değer vermiş olmama rağmen sizce neden yetersiz kaldı?
Önerilerim;
--Radye döşemesi için betonarme hesap aksı edit/kalınlık kontrolü mesafeyi 550 cm yapın (iki perde arası dar mesafesi)
--Bir hesapta dıştan toprak yükü vererek yaptırın, hangisinde fazla donatı çıkarsa onu kullanırsınız.

Merhaba

Önerilerim;
--Radye döşemesi için betonarme hesap aksı edit/kalınlık kontrolü mesafeyi 550 cm yapın (iki perde arası dar mesafesi)
--Bir hesapta dıştan toprak yükü vererek yaptırın, hangisinde fazla donatı çıkarsa onu kullanırsınız.
Radye döşeme sıkıntısı dediğiniz şekilde giderildi,teşekkür ederim.Fakat dıştan toprak yükü tanımlamıştım yükleme kombinasyonu da oluşturmuştum.Yaptığım yüklemeyi mi fark etmediniz yoksa ben sizin dediğinizi mi algılayamadım anlamadım kusura bakmayın

hocam iyi günler ilk defa havuz projesi yapıcam radye perde şeklinde mi çizmeliyim yoksa programdaki havuz sekmesini mi kullanmalıyım.

Ünver bey benimde aklıma bir şey takıldı 80m uzunluğunda havuz yapacağım , şimdi 40 metreye bir dilatasyon yapsam mı sizce ileride çatlak vs olmaması için öneriniz nedir ?
40 metrede bir dilatasyon yaparsanız su sızıntısı olabilir. dilatasyonsuz yapmanız daha uygun.
resimden anladığım (kot farkı var gibi); ayrı ayrı 6 parça havuz yapılabilir.

Son düzenleme:
Geri