ideCAD Mimari V6.2 kullanıma sunulmuştur...

Program güncellenmesine kadar genel olarak aşağıdaki işlemleri yapmak yavaşlama sorunlarınızı çözecektir.

1. Programı crtl+shift tuşu ile resetleyerek açın.
2. Mimari şablon ile yeni bir proje açın.
3. Yavaş çalışan projeyi yüklerken aktif kalem ve renk ayarlarını uygula seçeğini işaretleyin.
HakanŞahin
Önerilerinizi nasıl uygulayacağımı anlamadım yarım kalan projemi mimari şablon ile açarsam yaptığım metraj kaybolur sanırım,
Bunun yerine ben v6.0101 'e dönmek istiyorum, setup dosyasını kaydetmediğim için şuan bunu yapmam mümkün değil, v6.0101' i nasıl yüklerim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Merhaba,

Yaptığınız metraj kaybolmayacaktır. Sadece renkler değişecek ve varsa kısayollar sıfırlanacaktır. Projenin yedeğini alıp denemenizi öneririm.

Mesajınızda önerilerinizi nasıl uygulayacağımı anlamadım yazmışsınız. İsterseniz Bursa ofisten beni arayın adım adım birlikte bakalım...

İsteğiniz üzere 6.0101 programının linkini de ayrıca vereyim:

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Telefonla önerileri uyguladık problem çözüldü, proje 92 mb tan 42 mb a indi, kuş gibi hafifleyip hızlandı...teşekkürler :D :D :D

6.2004 kullanıcısıyım ancak programda hatalar gözlemledim.
Aynı versiyonda çizilmiş bir projenin kat planını doya kopyala yapıştır komutu ile yeni bir projeye aktarmaya çalıştığımda program kendini kapatıyor aynı yöntem ile 5.511 versiyonunda sorunsuz yapabiliyordum.

6.2004 kullanıcısıyım ancak programda hatalar gözlemledim.
Aynı versiyonda çizilmiş bir projenin kat planını doya kopyala yapıştır komutu ile yeni bir projeye aktarmaya çalıştığımda program kendini kapatıyor aynı yöntem ile 5.511 versiyonunda sorunsuz yapabiliyordum.
Merhaba,

sorun kütüphane objelerinden kaynaklanıyor olabilir. kütüphane objelerini seçmeden dosyaya kopyalama ve yapıştırma işleminin yapabileceğinizi düşünüyorum. Bu sorun güncelleme versiyonunda düzelmiş olacak.

Geri