ideCAD Statik 8.61 Yüklemek için tıklayınız

Re: ideCAD Statik 8.61 *Yeni Versiyon* Yüklemek için tıklayı

fyzllh":1k0srh04' Alıntı:
iyi akşamlar
programda bir sorunum var her şey çok iyi ama nedense kiriş açılımlarını çizerken program hata veriyor bu konuda yardım eder misiniz?

Projenizi ekler misiniz?

Merhaba,

Detay çizimlerinde yazı yüksekliği 10 ayarlamama rağmen 8.89 gibi küsüratlı değerler alıyorum. Önceki versiyonda böyle değildi. Yanlış / eksik bir şey mi yapıyoruz? Kolon, kiriş, perde farketmiyor.

MaFiAMaX":2s319kyu' Alıntı:
Merhaba,

Detay çizimlerinde yazı yüksekliği 10 ayarlamama rağmen 8.89 gibi küsüratlı değerler alıyorum. Önceki versiyonda böyle değildi. Yanlış / eksik bir şey mi yapıyoruz? Kolon, kiriş, perde farketmiyor.
Merhaba Erhan Bey,

Programda detay çizimleri aldığımızda yazı yüksekliği için hangi değer girildiyse o şekilde geliyor.
Bahsettiğiniz yazı yüksekliği değişimi dwg/dxf export işlemi yapılınca mı oluşmaktadır? Eğer öyle ise, bu durum "Dwg/Dxf Export Seçenekleri" diyaloğundaki "Yazı boyutlarını küçült" satırının işaretli olmasından kaynaklanıyordur.
Farklı bir durumdan bahsediyorsanız, örnek bir proje ekler misiniz?
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• export_seçenekleri.png
    export_seçenekleri.png
    30.4 KB · Görüntüleme: 8,732

Levent Bey aynen belirttiğiniz gibi export ekranında "yazı boyutlarını küçült" seçeneği işaretli kalmış. Yeni versiyonu yükledikten sonra kapatmayı unutmuşum. Bu da bana ders olsun :) Yardımınız için teşekkür ederim.

Geri