idecadden render motoruna

3D modelleme ve render programlarına genelde 3ds ve obj formatlarında dosya alış verişi yapılır.
Kullandığınız programın desteklediği formatları araştırın. idecad menüsünde bulunan Export komutu kullanılarak 3ds, obj ve dwg(3d) formatlarında kayıt yapabilirsiniz.
idecad statik ve idecad mimarinin export olanakları farklıdır.

1656592582986.png

3D modelleme ve render programlarına genelde 3ds ve obj formatlarında dosya alış verişi yapılır.
Kullandığınız programın desteklediği formatları araştırın. idecad menüsünde bulunan Export komutu kullanılarak 3ds, obj ve dwg(3d) formatlarında kayıt yapabilirsiniz.
idecad statik ve idecad mimarinin export olanakları farklıdır.

Ekli dosyayı görüntüle 25912
Merhaba;

3B Blok Export / İmport imkanının statik versiyona da eklenmesi gerekli. Özellikle çoklu bloklu betonarme projelerin sunumu için ve büyük projelerde ufak noktasal çelik detay üretilirken yapının tamamını naliz etmemek ve sunumda yapının tamamını göstermek istersek bu özellik gerekli oluyor. Bu iş için mimari versiyona ihtiyaç duyuyoruz, statik içerisinde de halledebilmek gerekir diye düşünüyorum.

Ayrıca IFC formatındaki veri transferinin de geliştirilmesi gerekli. Ürettiğimiz statik modeli sağlıklı olarak mimarla paylaşamıyoruz.

Merhaba;

3B Blok Export / İmport imkanının statik versiyona da eklenmesi gerekli. Özellikle çoklu bloklu betonarme projelerin sunumu için ve büyük projelerde ufak noktasal çelik detay üretilirken yapının tamamını naliz etmemek ve sunumda yapının tamamını göstermek istersek bu özellik gerekli oluyor. Bu iş için mimari versiyona ihtiyaç duyuyoruz, statik içerisinde de halledebilmek gerekir diye düşünüyorum.

Ayrıca IFC formatındaki veri transferinin de geliştirilmesi gerekli. Ürettiğimiz statik modeli sağlıklı olarak mimarla paylaşamıyoruz.
IFC model aktarımında benim de anlayamadığım sıkıntı var. Ama çok ihtiyaç duyduğum bir özellik olmadığı için pek üzerinde durmadım.

büyük projelerde özellikle sıkıntı oluyor. ayrıca dönüşüm çok doğru olmuyor bu konuda idecad biraz daha kendini geliştirmeli, .SKP kesinlikle getirilmeli

Texture ile export yapmak istiyorsanız 3dObj ve 3ds export yöntemlerini deneyin. Projenizi görüntüleme amacı ile export etmek istiyorsanız 3dPdf de uygun olabilir.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
sıkıntı zaten 3ds aktarmada hiç bir proje istediğim gibi aktarılmıyor. 3ds export yapılan projeler sketchupta açılmıyor nednse

Geri