KİRİŞ SEHİM SINIRI AŞILDI SORUNU

tuna54

Etkin Üye
MERHABALAR BİR KİRİŞİMDE SEHİM SINIRI SORUNU ALIYORUM YARDIMCI OLABİLİR MİSNİZ VE İLK DEFA ASMOLEN ÇİZİYORUM BAKABİLİR MİSİNİZ EKSİK KALAN YA DA YAPMADIĞIM BİR ŞEY VAR MI? TEŞEKKÜRLER.

1669704911836.png

Ekli dosyalar

• PROJE.cde
    6.4 MB · Görüntüleme: 16
MERHABALAR BİR KİRİŞİMDE SEHİM SINIRI SORUNU ALIYORUM YARDIMCI OLABİLİR MİSNİZ VE İLK DEFA ASMOLEN ÇİZİYORUM BAKABİLİR MİSİNİZ EKSİK KALAN YA DA YAPMADIĞIM BİR ŞEY VAR MI? TEŞEKKÜRLER.
-kiriş yüksekliğini artırırsanız sorun çözülür

Son düzenleme:
BİR KİRİŞİMDE SEHİM SINIRI SORUNU ALIYORUM YARDIMCI OLABİLİR MİSNİZ VE İLK DEFA ASMOLEN ÇİZİYORUM BAKABİLİR MİSİNİZ EKSİK KALAN YA DA YAPMADIĞIM BİR ŞEY VAR MI?
önerilerim;
--sihirbazdan gideren seçim yapınız, (seçim yapıldığında mdev=0.46<0.75 kalıyor, asmolen yapıları yeni deprem yönetmeliği cezalandırdığı ve zemin sınıfınız ze olduğu için her iki yöne perde eklemelisiniz)
--bks kontrol edin,
--kirişleri 2-4-5 akslarında kolondan kolona tek parça veriniz,
--kirişlerde kapasitesinin üzerinde zorlananlar var,
--çatı hareketli yükü girilmemiş, diğer katlarda da haraketli yükleri gözden geçirin
--duvar yükleri girilmemiş,
--temel kirişlerini kolondan kolona girin,
--temel kirişleri birbirine saplanmasın,
--radye temel üzerine dolgu yükü giriniz,
--perdelerde temel kirişini perde ucuna bağlayıp altına ayrıca temel kirişi girin,
--mümkünse dış cephelerde kirişleri sarkıtıp kaset çözüm yapmanız uygun olur. (mimari durumu görmeden öneri)

önerilerim;
--sihirbazdan gideren seçim yapınız, (seçim yapıldığında mdev=0.46<0.75 kalıyor, asmolen yapıları yeni deprem yönetmeliği cezalandırdığı ve zemin sınıfınız ze olduğu için her iki yöne perde eklemelisiniz)
--bks kontrol edin,
--kirişleri 2-4-5 akslarında kolondan kolona tek parça veriniz,
--kirişlerde kapasitesinin üzerinde zorlananlar var,
--çatı hareketli yükü girilmemiş, diğer katlarda da haraketli yükleri gözden geçirin
--duvar yükleri girilmemiş,
--temel kirişlerini kolondan kolona girin,
--temel kirişleri birbirine saplanmasın,
--radye temel üzerine dolgu yükü giriniz,
--perdelerde temel kirişini perde ucuna bağlayıp altına ayrıca temel kirişi girin,
--mümkünse dış cephelerde kirişleri sarkıtıp kaset çözüm yapmanız uygun olur. (mimari durumu görmeden öneri)

Sayın Tuna54 Ünver Bey'in burada bahsettiği bazı maddeler çok majör hatalar. Naçizane tavsiyem öncelikle biraz daha kendinizi geliştirdikten sonra proje yapmanız olacaktır.

Geri