KADEMELİ RADYE TEMEL

Değerli Hocalarım;
Kademeli radye temel olan bir villa projesi yapıyorum. İlk kez kademeli radye temel girdim. Benim iki sorum olacak
1- Analiz yaparken KDB33 ağ bağlantısı sağlanmıyor? (bu arada 33 nolu kiriş yada kasetim yok)
2- 1 ve 2 nolu temellerim 50 cm kalınlığında kurtarmıyor?
Temelin bittiği yerde perdeler başlıyor ve perdeler temelin içine girmesin diye -50 üst kot verdim doğru mudur bilmiyorum?
Projeyi ekliyorum, vakit ayırıp bakabilirseniz çok memnun olurum.
Herkese iyi çalışmalar dilerim

Ekli dosyalar

• 1810-4 VİLLA.cde
    8.1 MB · Görüntüleme: 17
2.Bodrum katta radye döşemeyi seçin sağ tuş menüsünde "hepsini seç" e basın 2 adet obje seçilecek.
Biri radye temeliniz diğeri gözükmeyen hatalı olarak oluşturulmuş obje.
Delete'e basarak silin ve temeli tekrar tanımlayın

Temelin bittiği yerde perdeler başlıyor ve perdeler temelin içine girmesin diye -50 üst kot verdim doğru mudur bilmiyorum?

Geometri kontrolünde verilen "düşey süreklilik hatasını" düzeltmek için perde kotunu sıfır yapınız
1702047183510.png

Zımbalama hatası için yardım sayfasını inceleyiniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

2.Bodrum katta radye döşemeyi seçin sağ tuş menüsünde "hepsini seç" e basın 2 adet obje seçilecek.
Biri radye temeliniz diğeri gözükmeyen hatalı olarak oluşturulmuş obje.
Delete'e basarak silin ve temeli tekrar tanımlayın

Geometri kontrolünde verilen "düşey süreklilik hatasını" düzeltmek için perde kotunu sıfır yapınız
Ekli dosyayı görüntüle 39755

Zımbalama hatası için yardım sayfasını inceleyiniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Hocam ortadaki temel 50 cm de kurtarmıyor, temiz açıklık değerlerini düşürüp denememe rağmen ne yapmalıyım? diğer söylemiş olduklarınızı uyğuladım, yeni hali ekdetir.

Ekli dosyalar

• 1810-4 VİLLA.cde
    7.9 MB · Görüntüleme: 5
almış olduğum statik raporda 2.sayfada bulunan döşeme özet raporunda ,döşeme betonarme donatı hesabı: Mdmax karşısında çıkan rakam normal midir? Nasıl normale alabilirim?

Ekli dosyalar

• rapor.pdf
    129.9 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
almış olduğum statik raporda 2.sayfada bulunan döşeme özet raporunda ,döşeme betonarme donatı hesabı: Mdmax karşısında çıkan rakam normal midir? Nasıl normale alabilirim?
geometri kontrolünde verilen "düşey süreklilik hatasını" düzeltip hesap yaptırınız. hata vermiyor.
1702061894799.png

Son düzenleme:
Geri