Kademeli Temel Proje Kontrol

insan

Etkin Üye
Herkese selamlar. Kademeli temeli olan bir köy evi projem mevcut. Kat kotları, kademeli temelin modellenmesi, bodrum perdelerin modeli gibi hususlarda fikrinizi almak istedim her şey doğru oldu mu diye. Birde kademeli temelin modeli doğruysa çizimini kendi elimle mi yapmam gerekir birleşim çizimini iki temelin. Toprak yüklerini henüz girmedim gireceğim. Ayrıca belirtmek istediğiniz herhangi bir husus yada hata var mıdır, şimdiden sağolun.

Ekli dosyalar

• FORUMKADEMELİ.cde
    1.9 MB · Görüntüleme: 12
Herkese selamlar. Kademeli temeli olan bir köy evi projem mevcut. Kat kotları, kademeli temelin modellenmesi, bodrum perdelerin modeli gibi hususlarda fikrinizi almak istedim her şey doğru oldu mu diye. Birde kademeli temelin modeli doğruysa çizimini kendi elimle mi yapmam gerekir birleşim çizimini iki temelin. Toprak yüklerini henüz girmedim gireceğim. Ayrıca belirtmek istediğiniz herhangi bir husus yada hata var mıdır, şimdiden sağolun.
önerilerim;
--s005 döşeme kalınlığı artırıldı,
--üst radye temel uzatıldı,
öneri proje ekte.
1693066337565.png

Ekli dosyalar

• Ü.Ö. FORUMKADEMELİ.cde
    571.7 KB · Görüntüleme: 28
Ünver bey teşekkür ederim. Resimde attığım bölümde radye betonun kolon ve kirişin içine doğru girmesi bir modelleme hatası, analiz hatası yaratmıyor mu? Birde bu perde ve radye temelin birleşim detaylarını idecadden alabilir miyim?

Ekli dosyalar

• 1693211201110.png
    1693211201110.png
    15.1 KB · Görüntüleme: 19
Geri