Kurulumu yaptıktan sonra her programı her açtığımda (unable to set process throttlıng ınfo) uyarısı ekrana geliyor. Çıkan uyarıya onay verdikten sonra program açılıyor. Sebebi ne olabilir.

Hata.png

Son düzenleme:
Çizimler üzerinde çalışılıyor. Harita ile ilgili güncellemenin acil olması sebebiyle sürüm erken yayınlandı.
İsmail Bey merhaba. Harita eskiden sihirbaz içinde açılırken artık tarayıcı üzerinde açılıyor. İleride yine eskisi gibi olacak mı yoksa bu yeni durumdan ötürü mecburen mi bu şekilde oldu?

Bu yayınlanan '' kalıp iskele '' güncellemesi sadece 500 m2 ve altı yapılar için mi gecerli ?
yani 500 m2 uzeri yapılar için kullanılan tüm malzemeler çelik olacak ( ahşap malzeme olmayacak ) ve bunun hesap tasarım ve çizimleri çelik programlarında mı yapılabilecek sadece ? kalıp iskele raporuna baktığımız zaman ahşap malzemeler kullanıldığını görüyoruz.
Yönetmelik 500 m2 üzeri yapılarda ahşap malzeme kullanılamaz diyor. Ben mi yanlış yorumluyorum.yoksa bu güncelleme ( inşallah çizimler de gelince tabi :)) ) tüm yönetmeliğe hitap eder durumda mı?
Birileri bu konuda bizi aydınlatırsa sevinirim.
şimdiden teşekkürler

Bu yayınlanan '' kalıp iskele '' güncellemesi sadece 500 m2 ve altı yapılar için mi gecerli ?
yani 500 m2 uzeri yapılar için kullanılan tüm malzemeler çelik olacak ( ahşap malzeme olmayacak ) ve bunun hesap tasarım ve çizimleri çelik programlarında mı yapılabilecek sadece ? kalıp iskele raporuna baktığımız zaman ahşap malzemeler kullanıldığını görüyoruz.
Yönetmelik 500 m2 üzeri yapılarda ahşap malzeme kullanılamaz diyor. Ben mi yanlış yorumluyorum.yoksa bu güncelleme ( inşallah çizimler de gelince tabi :)) ) tüm yönetmeliğe hitap eder durumda mı?
Birileri bu konuda bizi aydınlatırsa sevinirim.
şimdiden teşekkürler
İlgili yönetmeliğin 6. maddesi. Ahşap kullanımı yasaklanan "taşıyıcı" kalıp iskelesi. ( edit: yayınlanan programda kalıp iskelesi taşıyıcıları için kapasite değeri kullanıcı tarafından giriliyor. Üretici firmanın katalog değerleri kullanılmalıdır. )

(6) Toplam yapı inşaat alanı 500 metrekareyi geçmeyen konut binaları ile 3194 sayılı İmar Kanununun 27 nci maddesi kapsamında yapı ruhsatı düzenlenmeden inşa edilebilen binalar haricinde taşıyıcı kalıp iskelesi olarak ahşap malzeme kullanılamaz.

Son düzenleme:
Projemiz ruhsata hazırdı hepsi onaylanmıştı.Lakin ruhsatı alamadık bu kalıp altı iskele yönetmeliğinden dolayı .
3 haftadır sizlerden güncelleme beklerken sahada hazır beklettiğim kalıpçı ve demirci işi bıraktı. Bekçiye de boş arsayı beklemesi için asgari ücretten fazla para ödüyorum.
Ama lisanslı kullandığımız programın yapacağı tek birşey var yönetmelikleri takip etmek. Onuda yapmıyorlar.

İstediğiniz çizim modülü basit bir şey değil. Biraz zaman alması normal. Kaldı ki program hesap verebilir durumda. İstenilen çizimleri autocad kullanarak hazırlamak zahmetli ancak imkansız değil. Ancak hazıra o kadar çok alışmışsınız ki program tek tuşa basayım herşey hallolsun istiyorsunuz. Birazda siz gayret edin. Kaldı ki yönetmelik takibi konusunda İdenin hakkını yiyorsunuz. TBDY'nin pek çok maddesine seneler önce uyum sağladılar.

Geri