Kaset Döşeme, Perde Oranı Kontrolü

aykutkeskin12

Yeni Üye
Merhaba, Bodrum +3 Kat+ Çatı Kulesi olan projemde Perde Oranı Kontrolü sağlamamakta, biraz araştırma yaptığımda herkesin farklı fikirleri mevcut bu konu ile alakalı bende tıkanıp kaldım proje de her yerde çıkma mevcut olduğundan perde de ekleyememekteyim. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• kaset proje.cde
    5 MB · Görüntüleme: 8
Merhaba, Bodrum +3 Kat+ Çatı Kulesi olan projemde Perde Oranı Kontrolü sağlamamakta, biraz araştırma yaptığımda herkesin farklı fikirleri mevcut bu konu ile alakalı bende tıkanıp kaldım proje de her yerde çıkma mevcut olduğundan perde de ekleyememekteyim. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi Çalışmalar.
perde oranı kontrolü, taşıyıcı sistemi tamamen perdelerden oluşan (tünel kalıp gibi) yapılar için kullanılır.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Perde oranı kontrolü, Ünver Bey'in yazdığı gibi taşıyıcı sistemi tamamen perdelerden oluşan (tünel kalıp gibi) yapılarda kontrol edilebilir.
Koşulların sağlanması şart değildir. Denklem 7.14 'deki koşullar sağlandığı takdirde perde kalınlığı ve gövde donatısı pursantajı azaltılabilir.

1670998684850.png

1670998813329.png
Diğer tür binalarda Seçmeli raporlar diyaloğunda "Perde oranı kontrolü" opsiyonu kaldırılarak rapor alınmalıdır.
1670998624810.png

Geri