Kaset döşeme tipik kiriş hatalı uyarısı alıyorum

yapılmış idecad den cıkan autocad prjesinden bakarak proje ciziyordum ama kendim idecad yaparken kaset döşeme tipik kiriş hatalı durmunu alıyorum ve resimde olan NZ03 VE NZ01 Olan KONSOL KASET DÖŞEME gibi İDECAD aynı GEOMETRİ KARELER ÇIKARAMIYORUM AYNISINI NASIL YAPABİLİRİM

Ekli dosyalar

• aaabbb.PNG
    aaabbb.PNG
    163.2 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Ekli dosyalar

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    17.5 KB · Görüntüleme: 17
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Hocam cevabınız için teşekkür ederim kaset döşeme yapıyorum ZD01 döşemede farklı şekiller oluşturulmuş o şekli kücük şekil ve büyük şekil veremiyorum bunu nasıl yapmışlar düz verdiğimde x ve y doğrultusunda yaptığımda tipik kiriş tanımlaması yaptığımda hata geometri kontrolünde hata alıyorum

Hocam cevabınız için teşekkür ederim kaset döşeme yapıyorum ZD01 döşemede farklı şekiller oluşturulmuş o şekli kücük şekil ve büyük şekil veremiyorum bunu nasıl yapmışlar düz verdiğimde x ve y doğrultusunda yaptığımda tipik kiriş tanımlaması yaptığımda hata geometri kontrolünde hata alıyorum
Eklediğiniz resimdeki dwg çizimlerinde proje müellifi değişilik yapmıştır.
Kaset döşeme tipik dişlerin belirlenmesi ile ilgili aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Eklediğiniz resimdeki dwg çizimlerinde proje müellifi değişilik yapmıştır.
Kaset döşeme tipik dişlerin belirlenmesi ile ilgili aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz.
hocam cevabınız için çok teşekkür ederim aslında kaset döşemelerini 50 değer vererek alarak hata vermedi ve tpik diş belirleme de yaptım bu şekil hata vermedi sadece projede ki gibi yapınca olmuyor veya hata veriyor cevap için çok teşekkür ederim hocam

Kaset döşemelerde çoğunlukla kirişler kolon ya da perdelere çapraz saplandığından döşeme kenarları da dar açılı oluyor. Burada asıl olan diş: kat kirişinden diş aralığı kadar mesafede olmalıdır. Diş aralığı 70x70 ise 70 cm den sonra başlamalıdır. Yüzde 70-80 tipik did tanımlaması hatalıdır der. Diş sürekliliği uygunsa fazla kafaya takmamalıdır derim. Tavsiyeler.: Merdiven kat sahanlıklarında hareketli yükü 0.350 alıyoruz. Kat sahanlığı
üst donatıyı (merdiven çıkışına dik olan) merdiven soldaysa sol üst ilave şeklinde donatı özet tablosundan veya col tıkla döşemeyi seçip hemen ardından sağ tıklayıp en alttaki statik tasarıma tıklıyor açılan sayfadaki donatı tablosundan seçiyoruz. Merdiven kollarında 8 lik donatıyı donatı seçimi tablosundan 8 lik ve onluğüu kaldırıyor parametre sayfasından maksimum donatı aralığını 17 cm seçiyoruz Merdiven kolları donatısıyla
kat sahanlığı donatıları sayı ve çap olarak yakın olurlar. İyi çalışmalar.

Geri