Kaset Döşeme

Merhaba,
İlk kez kaset döşeme çalışıyorum. Henüz projeme perde eklemedim. Lakin sadece dış kolonların yerine perde koyabilirim.
Projemin halini dosya olarak ekledim. Bana eksiklerimi ve tavsiyelerinizi söyler misiniz? (Göreli kat ötelemesi de alıyorum)

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• PROJE.cde
    2.3 MB · Görüntüleme: 29
DTS1 - DTS2 için asmolen tasarım yapılacaksa karma sistem çözülmesi gerekmekte. Bina yüksekliği için sınırlandırma bulunmakta. Tasarımda kullanılacak perdeler, devrilme momentinin minimum %75'ini alması gerekmekte. R katsayısı için de Tablo 4.1'i incelemelisiniz.

DTS1 - DTS2 için asmolen tasarım yapılacaksa karma sistem çözülmesi gerekmekte. Bina yüksekliği için sınırlandırma bulunmakta. Tasarımda kullanılacak perdeler, devrilme momentinin minimum %75'ini alması gerekmekte. R katsayısı için de Tablo 4.1'i incelemelisiniz.
Proje asmolen değil, kaset. O yüzden perde şartı bulunmuyor. Ancak bu perde kullanmayacağımız anlamına gelmiyor, kullanacağız.
Göreli kat ötelemesi ile ilgili bir yardımınız olur mu?

Son düzenleme:
Proje asmolen değil, kaset. O yüzden perde şartı bulunmuyor. Ancak bu perde kullanmayacağımız anlamına gelmiyor, kullanacağız.
Göreli kat ötelemesi ile ilgili bir yardımınız olur mu?

Projeniz bal gibi asmolen proje. İki yönlü dişli olması projenizi kaset döşeme yapmaz. Kaset döşemelerdeki ara kirişler TSE500 ve TBDY verilen "kiriş" şartlarını sağlamak zorundadır. Sizin projenizde kaset dediğiniz döşemenizde kullandığınız ara "elemanlar" hangi kiriş şartlarını sağlamış bir bakın.

Maalesef piyasa asmolen şartlarından yırtmak için böyle bir şey uydurdu ve denetim elemanlarının kalitesizliği yüzünden bu piyasada kabul gördü.

Projeniz bal gibi asmolen proje. İki yönlü dişli olması projenizi kaset döşeme yapmaz. Kaset döşemelerdeki ara kirişler TSE500 ve TBDY verilen "kiriş" şartlarını sağlamak zorundadır. Sizin projenizde kaset dediğiniz döşemenizde kullandığınız ara "elemanlar" hangi kiriş şartlarını sağlamış bir bakın.

Maalesef piyasa asmolen şartlarından yırtmak için böyle bir şey uydurdu ve denetim elemanlarının kalitesizliği yüzünden bu piyasada kabul gördü.
Merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim. Lakin ben dediğiniz şartları göremedim. Bana hangi maddeler olduğunu söyler misiniz? Ben de yanlış yapmamış olurum.

En basitinden ;

TBDY 2018 7.4.1.1 (a) maddesinde, kiriş gövde genişliği en az 250 mm olacaktır.
TBDY 2018 7.4.1.1 (b) kiriş yüksekliği kiriş gövde genişliğinin 3.5 katından fazla olmayacaktır.

En basitinden ;

TBDY 2018 7.4.1.1 (a) maddesinde, kiriş gövde genişliği en az 250 mm olacaktır.
TBDY 2018 7.4.1.1 (b) kiriş yüksekliği kiriş gövde genişliğinin 3.5 katından fazla olmayacaktır.
Bunların hangisini sağlamıyor? Birde Göreli kat ötelemesi ile ilgili bir fikriniz var mı acaba? Kalan kısımlarla ilgili çalışacağım
Teşekkür ederim

Geri