KASET VE PLAK DÖŞEME

hatice bayram

Etkin Üye
merhabalar salonda kiriş gözükmesi istenmediği için zemin ve 1. nk kaset, bodrum kat plak döşeme olacak şekilde dizayn yaptım uygun mudur? bodrum kat düşük döşeme olan kısım plak diğer kısımda kaset olacak şekilde dizayn yapabilir miyim? yapı davranışı açısından bu tarz tasarımlarda tavsiyeniz nedir? şimdiden cevabınız için teşekkür ediyorum iyi çalışmalar diliyorum...

Ekli dosyalar

• kaset villa tasarım.cde
    8 MB · Görüntüleme: 12
  • kaset villa tasarım.cde
    8 MB · Görüntüleme: 8
merhabalar salonda kiriş gözükmesi istenmediği için zemin ve 1. nk kaset, bodrum kat plak döşeme olacak şekilde dizayn yaptım uygun mudur? bodrum kat düşük döşeme olan kısım plak diğer kısımda kaset olacak şekilde dizayn yapabilir miyim? yapı davranışı açısından bu tarz tasarımlarda tavsiyeniz nedir? şimdiden cevabınız için teşekkür ediyorum iyi çalışmalar diliyorum...
problem gözükmüyor. isterseniz 1. kat tavanındaki duvar yüklerini kaldırabilirsiniz.

ünver bey aynı katta farklı tipte döşeme kaset ve plak döşeme tanımlanabilir mi bu uygulama mantıklı mıdır? son kat döşeme üzeri dolgu var o yüzden duvar yüklerini de silmedim.

Geri