Kat kopyalama işleminden sonra Hatalı Kolon/Kiriş Kesimi Hatası Alıyorum

yasarkaank

Yeni Üye
Merhabalar, çeşitli online eğitimlerle kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Eğitimler sonucunda deneme amaçlı tek başıma ele aldığım bir projede ilk katı modelledikten sonra standart geometri kontrolümü yaptım ve tüm objeler uygundur bildirimini gördüm. Daha sonra katlarımı kopyaladım ve tekrar geometri kontrolü aldığımda en üste kopyalanan kat haricinde diğer katlarımda "Hatalı Kolon/Kiriş Kesimi" hatasını gördüm. Hata görsellerini ek kısmına ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    909.6 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    705.6 KB · Görüntüleme: 44
Çizime import edilen 2b rota objelerini sildikten veya taşıyıcı elemanların üzerine gelmeyecek şekilde taşıdıktan sonra kat kopyalama işlemi yapınız.
İyi çalışmalar

Çizime import edilen 2b rota objelerini sildikten veya taşıyıcı elemanların üzerine gelmeyecek şekilde taşıdıktan sonra kat kopyalama işlemi yapınız.
İyi çalışmalar
Teşekkürler. Import ettiğimiz objeleri tek tek seçmemiz mi gerekiyor yoksa elemanlardaki gibi tek bir tanesini seçtikten sonra hepsini seç yapılabiliyor mu ?

Teşekkürler. Import ettiğimiz objeleri tek tek seçmemiz mi gerekiyor yoksa elemanlardaki gibi tek bir tanesini seçtikten sonra hepsini seç yapılabiliyor mu ?
Gelişmiş obje seçim tekniklerini kullanarak objeleri kolayca seçebilirsiniz. Örneğin ;
-Çizgi olarak çizilmiş tüm objeleri seçmek için "Çizgi" komutunu tıkladıktan sonra "hepsini seç" komutu tıklandığında tüm çizgiler seçilir.
-"Rota" objesi ile seçilmiş bir objeyi seçip, sağ tuş menüden "Hepsini seç" komutu tıklandığında aynı özellikletki objelerin tamamı seçilir.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

burda 3 boyutta neden çizimden farklı görüntüler çıkıyor.

Ekli dosyalar

• soyunma odası.cde
    165.5 KB · Görüntüleme: 5
Geri