katman menuleri???????????????????

programda katman menuleri sadece 2 adet mi katmanları tek tuşla kapatma eski haline cevirme izole etme vb.özelikler yokmu acaba.

Merhaba,

Ayarlar menüsü katman ayarların diyaloğunda, Katmanları kapatma / kilitleme / Yeni katman oluşturma ve silme komutları yer almakta

Ekli dosyalar

• katman.png
    katman.png
    60.7 KB · Görüntüleme: 4,031
anlatımınız için saolun ama bu başka programlarda boyle degil sadece bi toolbarın uzerinde yer alıyor bu özelikler özeleştireye açıkmısınız bilmiyorum ama bu konuda yeni versiyonlarda çalışma yapılırsa cok iyi olur birde iş işleyisini hızlandıracaktır.

mimariproje":hre1ou6z' Alıntı:
anlatımınız için saolun ama bu başka programlarda boyle degil sadece bi toolbarın uzerinde yer alıyor bu özelikler özeleştireye açıkmısınız bilmiyorum ama bu konuda yeni versiyonlarda çalışma yapılırsa cok iyi olur birde iş işleyisini hızlandıracaktır.

Katmanları açma ve kilitleme işlemleri toolbardan yapılabilir. X işaretini tıklayarak kapman kapatılabilir. kilit işareti tıklanarak katman kilitlenebilir.

Ayrıca elemanı seçip üzerinde sağ tuşa bastığınızda çıkan menüde "Obje katmanını kapat" ve "Obje katmanını kilitle" komutlarını kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• tb.png
    tb.png
    22.7 KB · Görüntüleme: 4,005
idecad ilede tek tek katmanları(layer) kapatıp kilitleye biliyorsunuz.katman ayarlarının yanındaki işaretlerden kapatıp açabilirsiniz ayrıca bunu tum katlar, aktif kat gibi farklı uygulama secenekleride mevcut. bende önce cad kullanıcısıydım ama idecad de basladıktan sonra daha fazla işi daha az zamanda yaptım

Geri