yunussacikk

Tanınmış Üye
Kiriş açılımlarında aynı katları seçip birlikte açılım yapabiliyoruz. Ek donatıları her kat için ayrıca veriyor.fakat bazı katlarda montaj yada düz donatıların miktarı değişebiliyor bu durumda benzer kat kirişleri içinde max. montaj ve düz donatılı katımı referans alıyor program? Bu kabul kayda değer bir maliyet oluşturur mu?

yunussacikk:2raxu2pb' Alıntı:
Kiriş açılımlarında aynı katları seçip birlikte açılım yapabiliyoruz. Ek donatıları her kat için ayrıca veriyor.fakat bazı katlarda montaj yada düz donatıların miktarı değişebiliyor bu durumda benzer kat kirişleri içinde max. montaj ve düz donatılı katımı referans alıyor program? Bu kabul kayda değer bir maliyet oluşturur mu?

Benzer kat kiriş açılımlarında montaj düz ve pilye donatılarının da her kattaki donatı çap ve adetleri belirtilmektedir.

benzerkat.PNG

1.bodrum-zemin kat-1.kat kiriş açılımlarını ortak kat olduğu için bir aldım.Fakat kesitlerde ek donatılar gösterilmyor bu şantiyede kafa karışıklığına neden olmaz mı? Örnek bir kiriş açılımı ekledim.

Ekli dosyalar

• kiriş_1. BODRUM-Kiriş Açılımları.rar
    45.8 KB · Görüntüleme: 89
yunussacikk":3udntnh4' Alıntı:
1.bodrum-zemin kat-1.kat kiriş açılımlarını ortak kat olduğu için bir aldım.Fakat kesitlerde ek donatılar gösterilmyor bu şantiyede kafa karışıklığına neden olmaz mı? Örnek bir kiriş açılımı ekledim.
Kiriş açımlarında kesitler açıklık ortasından alınıyor. Kesit hattının geçtiği yerde ilave donatılar bulunmadığı için kesitlerde de çizilmiyor. Eğer karışıklık olacağını düşünüyorsanız, kiriş açımlarını aldıktan sonra kesit hattının yerini ve kesitteki donatıları 2 boyut olanaklarını kullanarak düzenleyebilirsiniz

yunussacikk":3rq2icpn' Alıntı:

Merhaba. Piyasadaki diğer yazılımları kullandım, hem de uzun yıllar. Hiç biri kesitte ilave donatıları göstermez. Çok fazla şantiyem oldu, sadece biri kesitte ilavelerin görünmesini talep etmişti. Sırf iş olsun diye.

teknik elemanın olmadığı şantiyeler oluyor yada teknik elemanın yeni mezun olduğu durumlar şantiydeki ustalar kiriş açılımlarını aynı katlar için bir verdiğimizde anlıyorlar mı? Ben pek şantiyede bulunmadığım için bilmyorum.

yunussacikk":1ez18xrq' Alıntı:
teknik elemanın olmadığı şantiyeler oluyor yada teknik elemanın yeni mezun olduğu durumlar şantiydeki ustalar kiriş açılımlarını aynı katlar için bir verdiğimizde anlıyorlar mı? Ben pek şantiyede bulunmadığım için bilmyorum.

Proje paftanızda not olarak "şu, şu, şu... kotlara ait kiriş detayları" derseniz sorun olmaz. Ayrıca, "farklı donatısı olan kirişler isimleri ile belirtilmiştir" dersiniz.

Geri