Kiriş döşeme kenarı çakışıyor

Merhaba;
Üzerinde çalıştığım projenin çıkıntı kısımlarını döşeme kenarıyla geçmek istiyorum. Ancak ''kiriş döşeme kenarı çakışıyor'' hatası veriyor. Yani kirişi bölerken sıkıntı yaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

Re: KİRİŞ DÖŞEME KENARI ÇAKIŞIYOR

Projenizi ekleyin, ya da yapmak istediğiniz kısmın ekran görüntüsünü alın. Ayrıca nereden nereye döşeme kenarı çizmeye çalışıyorsunuz tarif edin ki yardımcı olabilelim.

Balkon kenarını bir de K16 kirişinin atındaki çıkıntıyı döşeme kenarıyla geçmek istiyorum. Projeyi ekliyorum..

Ekli dosyalar

• KREŞFORUM.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 776

Bahsettiğiniz yerlere döşeme girebildim, bir sorun çıkmadı. Proje ektedir.

Ekli dosyalar

• KREŞFORUM1.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 489

Ben döşeme yerleştirebiliyordum zaten sorun şu ki döşeme kenarıyla döşeme yerleştirdiğimde geometri kontrolünde ''kiriş döşeme kenarı çakışıyor'' hatası veriyor. Ben bu sorunu çözemiyorum.

K1-K11 kirişi civarlarında birkaç tane gereksiz döşeme kenarı çizilmiş(2 boyutlu çizimle karışmış herhalde), oraları temizlerseniz uyarıyı vermeyecektir.

yardımcı olurmusunuz lütfen...

Ekli dosyalar

• orman işletme 3 katlı.ide8
    2.1 MB · Görüntüleme: 615

Anladığım kadarıyla zemin kattaki D12 döşemesini -400 kot vererek radye döşeme niyeti ile yapmışsınız ama bu veri girişi hatalı. Plak döşeme komutunu radye döşeme yerine kullanmışsınız. Bunun için kalıp planı modundan mimari moda geçmelisiniz. Sonra radye döşeme kenarı komutunu girip döşeme (radye döşeme) tarif etmelisiniz. Mevcut döşeme kenarlarını da siliniz.

Merhabalar. Bu projede geometri kontrolü yaptığımda kiriş döşeme kenarı çakışıyor hatası alıyorum... Yardımcı olursanız sevinirim...

Ekli dosyalar

• ARZU ÜNLÜ GEOMETRİ KONTROLÜ.cde
    110.8 KB · Görüntüleme: 7
Geri