Kiriş döşeme kenarı çakışıyor

samyav

Üye
merhabalar. geometri kontrolü yaptığımda aldığım hatayı çözemiyorum. Kriş döşeme çakışıyor.
diğer sorum ise yine geometri kontrolü yaptığmda balkon döşemesi kalınlığı gerekli şartı sağlamıyor diyor. burda nasıl bir yol izleyebilirim kiriş mi eklemem gerekiyor?

Ekli dosyalar

• çalışma1.cde
    691.6 KB · Görüntüleme: 5
Kiriş olan kenarda döşeme kenarı objesi çizilmemelidir.
Döşeme kenarı objesi, döşeme sınırı olarak kabul edildiği için döşeme kirişe mesnetlenmeyebilir ve kirişe döşemeden yük aktarımı yapılmayabilir,
Aşağıda yeşil olarak işaretlediğim döşeme kenarları hariç diğerleri silinmelidir.
1707476670985.png

Yardım sayfalarını inceleyiniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

hocam gösterdğiniz şekilde yaptım. döşeme kalınlıklarını 18 cm ye çektim. kiriş yüksekliği döşeme kalınlığının 3 katından az olamaz diyor. kirişlerle oynamak dışında başka çözümü olabilir mi?

Son düzenleme:
Kiriş olan kenarda döşeme kenarı objesi çizilmemelidir.
Döşeme kenarı objesi, döşeme sınırı olarak kabul edildiği için döşeme kirişe mesnetlenmeyebilir ve kirişe döşemeden yük aktarımı yapılmayabilir,
Aşağıda yeşil olarak işaretlediğim döşeme kenarları hariç diğerleri silinmelidir.
Ekli dosyayı görüntüle 41041

Yardım sayfalarını inceleyiniz
hocam gösterdğiniz şekilde yaptım. döşeme kalınlıklarını 18 cm ye çektim. kiriş yüksekliği döşeme kalınlığının 3 katından az olamaz diyor. kirişlerle oynamak dışında başka çözümü olabilir mi?

Ekli dosyalar

• soru 2.png
    soru 2.png
    48.9 KB · Görüntüleme: 10
Konu içindeki mesaj 'Hesap aksı ve donatı tipi seçimi hakkında'

Size burda daha önce cevap verilmişti. O döşemenin konsol olarak çalıştığı mesafe çok fazla, ya küçülteceksiniz, ya da daha önce cevap verildiği gibi tali kirişler atıp küçülteceksiniz. Deneyimli birinden yardım almanıza fayda var

Teşekkürler hocam. Uzun süredir konuyu ve bu tarz sorunların çözüm yollarını araştırıyorum. Baya bilgi sahibi oldum şu an sizin de sayenizde

Geri