Kiriş ndmax ve radye donatı yetersizliği hatası

etriye

Üye
arkadaşlar iyi çalışmalar

elimde iki ayrı proje var subasman perdelerini girmemiştim arazi kotları belli olmadığından

1- 3+1 projemde subasman perdelerini komple girdiğimde merdivenin oralardaki kirişlerde nmax hataları alıyorum subasman perdesizken bu hatayı almıyorum

anlam veremedim ataladığım bir nokta mı var modellemede mi hata yapıyorum

3+1 proje linki-->
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Sn etriye

ÖNERİM:
EK: KALIP PLANI'ında görüldüğü gibi;
--Subasman perdesi verirken altta boşluk varsa şekil 2 gibi olması lazım,(verdiğiniz gibi olursa üstteki kiriş ile attaki subasman perdesi donatısı çizimde birleşmez. EK: perde açılım)
--Subasman perdeleri şekil 1 deki gibi kat perdesi gibi (kat yüksekliğinde) verin,
--perdenin üzerine kiriş koymanıza gerek yok,

Kolay gelsin
Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• KALIP PLANI.png
    KALIP PLANI.png
    190.1 KB · Görüntüleme: 4,267
  • perde acılımı.png
    perde acılımı.png
    115.5 KB · Görüntüleme: 4,267
sn unver ilginiz için teşekkür ederim

dediğiniz gibi subasman perdesini komple yapıp denedim ancak yinede aynı sıkıntıyı aldım
Farklı bir çözümle sonuçlandırdım---hata subasman perdelerinin üstteki panel kiriş yerlerini tekrar bölmesinden kaynaklanıyordu sanırm

3+1
---->çözüme kavuşturduğumu düşündüğüm proje

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
yalnız 4+1 projemde ise temelde bodrum katta kesme kuvvetiyle ve bir bölgede radyede donatıda fi18/4 ara donatı çıkıyor...

4+1

Geri