kirişsiz döşeme çözümü

deprem yüklerinin perdeler tarafından taşındığı, dış hatta çerçeve sisteminin oluşturulduğu fakat iç kısımda hiç kiriş kullanmadan kirişsiz döşeme ile yapılmak istenen bu proje doğru mudur?
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• HALK BANK MANTAR.cde
    14.8 MB · Görüntüleme: 7
deprem yüklerinin perdeler tarafından taşındığı, dış hatta çerçeve sisteminin oluşturulduğu fakat iç kısımda hiç kiriş kullanmadan kirişsiz döşeme ile yapılmak istenen bu proje doğru mudur?
önerilerim;
--banka binası olacaksa bana göre bks=2 veya bks=1 alınmalı,
--asansör çevresindeki perdeleri grup yapınız.
--asansör perdesi ile döşeme birleşimi çok zayıf kiriş ilavesi uygun olur,
1688987118061.png
--4.9.1.3.a işaretleyiniz,
--radye temelde asansör altını boş bırakmadan modelleyiniz. asansör çukurunu elle çizersiniz,
--zemin kat asma kat gibi olmuş, yeni yönetmeliğe göre yapılıp yapılamayacağı konusunda Yapı denetim ve Belediyeden görüş alınız.

önerilerim;
--banka binası olacaksa bana göre bks=2 veya bks=1 alınmalı,
--asansör çevresindeki perdeleri grup yapınız.
--asansör perdesi ile döşeme birleşimi çok zayıf kiriş ilavesi uygun olur,
Ekli dosyayı görüntüle 35911
--4.9.1.3.a işaretleyiniz,
--radye temelde asansör altını boş bırakmadan modelleyiniz. asansör çukurunu elle çizersiniz,
--zemin kat asma kat gibi olmuş, yeni yönetmeliğe göre yapılıp yapılamayacağı konusunda Yapı denetim ve Belediyeden görüş alınız.
-oluşturulan sistem dış çerçeve kirişli iç kısımda hiç kiriş olmadığında bize uygulanabilirliği mevzuat açısından sıkıntılı olur mu olmaz mı diye düşündürmüştü
-binanın bodrum zemin asma ve 1.katını banka kullanacak üst katlarda ticari kullanımda olacağı için asma kat yapılmasında sakınca yok
ilgilendiğiniz vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Geri