kirişsiz döşeme

onur54

Üye
kirişsiz döşemeye sahip bir projem var. sistemde perde olmasına rağmen sisteme perde eklememi söylüyor idecad. yardımcı olursanız sevinirim.

Perdeler, perde boyut oranını (1/6) sağlamıyor olabilir
Perdeler "Subasman perdesi" olarak tanımlanmış olabilir.
Sorun düzelmez ise projenizi ekleyiniz
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Perdeler, perde boyut oranını (1/6) sağlamıyor olabilir
Perdeler "Subasman perdesi" olarak tanımlanmış olabilir.
Sorun düzelmez ise projenizi ekleyiniz
yasin bey bodrum katta perdeler var kirişsiz döşemede problem olmaz fakat üst kattaki döşeme için sakıncalı değil mi ?
bir de 20 cm düşük döşeme kirişsiz döşemelerde nasıl yapılmalı ? taslak olarak ben projede gösterdim. yanındaki döşeme ile 5cm teması var sadece

sistemde perde olmasına rağmen sisteme perde eklememi söylüyor idecad
Kirişsiz döşeme sistemlerinde tüm katlarda X ve Y yönlerinde perde içermelidir. Yapı özet raporunda hata olarak bu durum verilmektedir.
Kirişsiz döşemelerde iki aşamalı çözüm yapılır. Kolonlar mafsallaştığı kabul edilerek tüm yapı perdeler ile taşınır.
Bundan dolayı perde oranının yüksek olması gereklidir. Yardım sayfasını inceleyiniz.

yasin bey bodrum katta perdeler var kirişsiz döşemede problem olmaz fakat üst kattaki döşeme için sakıncalı değil mi ?
Evet sakıncalı, zaten program da sizi uyarır.
1709821956022.png

bir de 20 cm düşük döşeme kirişsiz döşemelerde nasıl yapılmalı ? taslak olarak ben projede gösterdim. yanındaki döşeme ile 5cm teması var sadece
Kademe kısmı kirişler ile farklı kottaki döşemelerin birleştirilmesi sağlanabilir.

Merdiven için oluşturulan döşeme boşluğu döşemenin büyük bir açıklıkta konsol gibi çalışmasına neden oluyor.
Tasarımın gözden geçirilmesi uygun olur. Kirişsiz döşeme yerine diğer döşeme tiplerinin seçilmesi daha uygun olabilir.
1709822462951.png

Geri