kirişsiz villa zımbalama hataları alıyoruz

Villamızı çizdiğimizde zımbalama hataları alıyoruz. zımbalama donatısı ekleyemiyoruz 25cm döşeme istiyor. 25 e de çıkarıp onuda denediğimizde hala düzelme olmadı. döşemelerde max çekme hatası alıyoruz. projem ektedir. yardımlarınızı bekliyorum.(ayrıca döşemelerdeki alt ve üst donatıları 12 olarak ayarladığımızda da çözüme ulaşamıyoruz.)

Ekli dosyalar

• VİLLA.cde
    7.4 MB · Görüntüleme: 18
Villamızı çizdiğimizde zımbalama hataları alıyoruz. zımbalama donatısı ekleyemiyoruz 25cm döşeme istiyor. 25 e de çıkarıp onuda denediğimizde hala düzelme olmadı. döşemelerde max çekme hatası alıyoruz. projem ektedir. yardımlarınızı bekliyorum.(ayrıca döşemelerdeki alt ve üst donatıları 12 olarak ayarladığımızda da çözüme ulaşamıyoruz.)
Önerilerim;
ekte datada döşeme donatılarını artırarak max çekme donatısına çözüm olabiliyor,
kalıp planında işaretlediğim yerlerde zımbalamadan kurtulmak için mimar ile görüşerek döşemeleri uzatmalısınız.
P98 perdesi üzerinde çok az yük var ama 6 m yükseklikte bağlantı yok?

Ekli dosyalar

• ÖNERİ KALIP PL.png
    ÖNERİ KALIP PL.png
    73 KB · Görüntüleme: 112
  • UNVER VILLA.cde
    786.4 KB · Görüntüleme: 7
Kirişsiz döşeme tasarlayıp Ünver Beyin eklediği resimdeki gibi koskoca döşemeyi perdenin kolonun ucundan bağlıyorsanız bu işi yapmayın. Daha geçen hafta kuşadasında kirişsiz villa döşemeden yırtılarak çöktü. Bakın bunu sizin iyiliğiniz için söylüyorum. Mahkemelerde sürünürsünüz.

Öncelikle tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Döşemelerimi dediğiniz düzeltmeleri yaptım. ama hatalarım daha çok arttı. İnceleyebilir misiniz?

Ekli dosyalar

• villa değiştirilmiş.cde
    2.3 MB · Görüntüleme: 4
Merhaba,
-Ekte yüklediğim calısmada zımbalama donatısı kullanmama rağmen hataları gideremedim. Kolonların boyutlarını değişmeden yapabileceğim çözüm önerileriniz var mıdır acaba?
-Ayrıca galeri kat hakkında da görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Ekli dosyalar

• CALISMA2.cde
    5.8 MB · Görüntüleme: 3
Merhaba,
-Ekte yüklediğim calısmada zımbalama donatısı kullanmama rağmen hataları gideremedim. Kolonların boyutlarını değişmeden yapabileceğim çözüm önerileriniz var mıdır acaba?
-Ayrıca galeri kat hakkında da görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.
çözüldü

Geri