Kirişssiz radyede donatı yetersiz nasıl hallederim

Re: Kirişssiz radyede donatı yetersiz nasıl hallederim?

İyi günler. Verdiğim linkteki projede kolonlarda donatı hatası alıyorum ancak sebebini anlamış değilim. üstünde 1 kat olmasına ragmen hata veriyor 3 taneside asansör kulesinde donatı yetersiz diyor. Linki bırakıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. 2007 yönetmekliğine göre analiz yapılacak tadilat yapıldı eski ruhsatlı binaya o yüzden. Birde D11 de ağ oluşturulamıyor hatası veriyor ?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
İK6666.rar.html

Merhaba
batuhann28522":3tbltvs9' Alıntı:
İyi günler. Verdiğim linkteki projede kolonlarda donatı hatası alıyorum ancak sebebini anlamış değilim. üstünde 1 kat olmasına ragmen hata veriyor 3 taneside asansör kulesinde donatı yetersiz diyor. Linki bırakıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. 2007 yönetmekliğine göre analiz yapılacak tadilat yapıldı eski ruhsatlı binaya o yüzden
Niye TDY2007 göre çözüm yapıyorsunuz.

Ünver ÖZCAN

unver":1pi2bxwa' Alıntı:
Merhaba
batuhann28522":1pi2bxwa' Alıntı:
İyi günler. Verdiğim linkteki projede kolonlarda donatı hatası alıyorum ancak sebebini anlamış değilim. üstünde 1 kat olmasına ragmen hata veriyor 3 taneside asansör kulesinde donatı yetersiz diyor. Linki bırakıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. 2007 yönetmekliğine göre analiz yapılacak tadilat yapıldı eski ruhsatlı binaya o yüzden
Niye TDY2007 göre çözüm yapıyorsunuz.

Ünver ÖZCAN

Bu proje 2018 de yapıldı ve şimdi tadılat yapıldı yerinde bir kısmı yapıldı o yüzden 2007 ye göre analiz yaptırmam gerekiyor. Birde D11 de ağ oluşturulamıyor hatası var yardımcı olurmusunuz ?

batuhann28522":28he0hh8' Alıntı:
İyi günler. Verdiğim linkteki projede kolonlarda donatı hatası alıyorum ancak sebebini anlamış değilim. üstünde 1 kat olmasına ragmen hata veriyor 3 taneside asansör kulesinde donatı yetersiz diyor. Linki bırakıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. 2007 yönetmekliğine göre analiz yapılacak tadilat yapıldı eski ruhsatlı binaya o yüzden. Birde D11 de ağ oluşturulamıyor hatası veriyor ?
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
İK6666.rar.html
Merhaba,
-Ver 10' da TBDY 2018' e göre kolon enine donatı aralıkları için yapılan düzenlemeler nedeniyle TBDY 2007 için sarılma bölgesi koşulları otomatik kontrol edilmiyor. (Otomatik kontrol sadece TBDY 2018 e göre yapılıyor).
Projenizi eski versiyon olarak kayıt edip, Ver 8.62 sürümünde çözün.

-Zemin kattaki ismiyle K18 kirişinin kaçıklığını 5 cm. tanımlı olarak düzenleyin. D11 deki ağ oluşma sorunu düzelecektir.
İyi çalışmalar

Merhaba
Levent beyin dediklerine ilave olarak,
Binanın sol ve sağındaki perdeler binaya yeterli rijitlikte bağlı olmadığı için Zemin ve 1. bodrum kat rijitlik tiklerini hem X hemde Y yönünde kaldırmanız gerekir.

Ünver ÖZCAN

Levent Özpak":11hlnk6i' Alıntı:
Merhaba,
-Ver 10' da TBDY 2018' e göre kolon enine donatı aralıkları için yapılan düzenlemeler nedeniyle TBDY 2007 için sarılma bölgesi koşulları otomatik kontrol edilmiyor. (Otomatik kontrol sadece TBDY 2018 e göre yapılıyor).
Projenizi eski versiyon olarak kayıt edip, Ver 8.62 sürümünde çözün.

-Zemin kattaki ismiyle K18 kirişinin kaçıklığını 5 cm. tanımlı olarak düzenleyin. D11 deki ağ oluşma sorunu düzelecektir.
İyi çalışmalar

İyi günler. Versiyon 8.62 de kaydettim ancak açılmıyor programı kapatıyor nasıl çözüm bulabilirim ? Versiyon 10 yükü olduğundan dolayımı acaba ?

batuhann28522":1c9ki90q' Alıntı:
Levent Özpak":1c9ki90q' Alıntı:
İyi günler. Versiyon 8.62 de kaydettim ancak açılmıyor programı kapatıyor nasıl çözüm bulabilirim ? Versiyon 10 yükü olduğundan dolayımı acaba ?
Merhaba,
Projenizin 8.62 versiyonunda açılabilen hali ektedir.

Ekli dosyalar

• hasan_turan_ver8.62.cde
    3.5 MB · Görüntüleme: 393
Geri