Kirişte donatı yetersiz nasıl çözebilirim

ACİLLL YARDIMA İHTİYACIM VAR..Zemin katta iki kirişte donatı yetersiz kiriş boyutunuda degiştim komple sıkılaştırmada yaptım donatı çapınıda değiştim fakat aynı problem devam ediyor acil yardıma ihtiyacım var.Bodrum katta bi kolonda maks pursantaj aşıldı diyo kırıste kı değişikleri kolon içinde yaptım fakat aynı sorun çözülmedi.

Re: KİRİŞTE DONATI YETERSİZ NASIL ÇÖZEBİLİRİM

Merhaba

Projenizi eklerseniz daha doğru bir çözüm önerisi verebiliriz.

Ünver ÖZCAN

Ünver bey dosya rar lı olmasına ragmen yüklemiyor MİB aşıldı diyor ne yapmam lazım..

kiriş problemını hallettim fakat bodrum kat kolonunda kı maks pursantaj sorunu devam etmekte..ilginize ayrıca tesekkurler.

BODRUM KATTA S02 KOLONU MAKS PURSANTAJ AŞILDI DIYOR VE YAKLASİK 90 TANE DONATI ATIYOR NASIL ÇÖZEBİLİRİM SORUNU..

Ekli dosyalar

• KAT SİLİNMİŞ HALİ.rar
    3.3 MB · Görüntüleme: 192

Merhaba
boş olan kata alttan kopyalama yapılınca

--Bina dış perdeleri su basman perdesi olmayacak
--Üst rijit kat numarası 0 olacak
--temelde asansör perdesi temel kirişleri arasındaki döşemeye oturamaz.
--temel radye olacak
--Sistem yarı rijit diyafram çözüldüğünde hata vermiyor.
ayrıca
--hata mesajlarındaki hataları ile
--Kolondaki (B) hatala muhakkak düzeltin
Düzeltilmiş proje ekte

Kolay gelsin
Ünver ÖZCAN

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

ÜNVER BEY ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM İLK PROJEMDİ SAYENIZDE PROBLEM ÇÖZÜLDÜ..

BİR RİCAM DAHA OLACAK TEMEL KUYUSUNU YAPIDA NASIL ÇÖZEBİLİRİM TEMEL ALTINDAN 1.50 KADAR KUYUM OLACAK SİSTEME GİRİYORUM HATA VERİYOR BU DURUMU NASIL ÇÖZERİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Merhaba
Asansör temel radyesini;
sıkça sorulan sorulardan,
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
ve formda ASANSÖR TEMELİ yazıp arama yaptırarak konu ile ilgili bilgi bulabilirsiniz.

Kolay gelsin
Ünver ÖZCAN

Çok acil ve Önemli :( :eek: :shock: :? :cry: :roll:

Projemde asansör perdelerine basan kirişler 5-4. katlarda 25*50 kurtardığı halde 3katta:25*70 , 2katta:25*90, 1katta:25*110+25*120 ve zemin katta:25*130+25*120 olrak artarak kurtarıyor ??? Bu soruna nasıl çözebilirim ?! 120 lik galiba uygulamada için oldukça büyük gözüküyor da ?????? Fakat proje çlok büyük olduğu için gönderemiyorum !!!

Çok acil ve Önemli :( :eek: :shock: :? :cry: :roll:

Projemde asansör perdelerine basan kirişler 5-4. katlarda 25*50 kurtardığı halde 3katta:25*70 , 2katta:25*90, 1katta:25*110+25*120 ve zemin katta:25*130+25*120 olrak artarak kurtarıyor ??? Bu soruna nasıl çözebilirim ?! 120 lik galiba uygulamada için oldukça büyük gözüküyor da ?????? Fakat proje çlok büyük olduğu için gönderemiyorum !!!

wetranfer, upload.gen.tr dosya.tc gibi upload sitelerini kullanarak projenizi gönderebilirsiniz. Aksi halde bu şekilde bir soruya sağlıklı bir cevap alabilmenizin mümkün olmadığını düşünüyorum. Ama özetle şunu söyleyebilirim: Doğal olarak alt katlara indikçe kesme kuvvetleri artacaktır.

Asansör perdelerime yük aktaran kirişler 3-2-1-zemin katlara doğru 25*50 den başlayıp 25*120 e kadar büyüyor :( projem ektedir. yardımınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• son deneme_r2.cde
    356.4 KB · Görüntüleme: 524
Merhaba
Önerim:

S7 ve S8 kolonlarını ve kirişleri kaldır.
Bunların yerine asansör perdesine kadar perde yap.(her iki taraftaki asansör perdeleri L perde olsun)

Kolay gelsin
Ünver ÖZCAN

ünver beyin dediği çözüm olabilir. Perdeleri panel objesi olarak girip kabuk olarak modelleyin. Bina dış konturundaki kirişleri bürün olarak değil kirişlerden kirişlere parça olarak girin.

Geri